Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, mój znajomy rozgląda się za nową pracą w IT. Ma kilkanaście lat doświadczenia na stanowiskach zarządzających i wdrożeniowych, ale niestety zasiedział się w polskich firmach i bardzo słabo stoi z angielskim. Obecnie większość firm to oferty wymagające angielskiego. Poradzilibyście coś poza doszkalaniem się z angielskiego?
#informatyka #it #programista15k #programowanie #management #pytanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62a1c0e4b025d493b59dd7dc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zibizz1: wręcz nie tylko dogadywać, rozumieć temat, wbić się bez problemu w dialog, a często najgorsze na początku jest w ogóle zrozumienie co ktoś mówi dziwnym akcentem do #!$%@? wbudowanego mikrofonu, ale na to wszystko tu wchodzą też umiejętności miękkie. Trzeba umieć na tyle angielski, żeby potrafić się w nim czuć swobodnie by wyrażać ekspresje, gadać też o pierdołach i nie myśleć zupełnie niemal o tym jak to się mówi.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: niech wbija na tag linguage exchange. Od roku rozmawiam z parą grafików ze stanów. Chłopek jest polskiego pochodzenia i ni w ząb nie umiał mówić po polsku, ale bardzo chciał się nauczyć. On uczy mnie angielskiego a ja uczę go polskiego. Tylko rozmawiamy o głupotach. Po pół roku się tak skumplowaliśmy, ze przyjechali do mnie i do różowego na tydzień.

My w lipcu za rok lecimy do nich do
  • Odpowiedz
OP: @Akos: @zibizz1: @WyjmijKija: @kaaban:
Dzięki za wszystkie komentarze. Niestety nie sprecyzowałem, znajomy ma bardzo podstawowy poziom i nie ma szans nauczyć się go w ciągu najbliższych miesięcy. Pytanie bardziej dotyczyło tego w jaki sposób znaleźć taką pracę na stanowisku niewymagającym języka angielskiego. Ja sam zdaję sobie sprawę, że brak ang skreśla go na większości pozycji.

@Jak69: Jakbyś miał 40-55 lat i pracował tylko w polskich firmach gdzie nie było
  • Odpowiedz