Wpis z mikrobloga

Warto wyjeżdżać do Aten do roboty?
Branża turystyczna, związana z obsługą klienta.
Relokacja i jej koszta opłacone.

Wypłaty jeszcze nie znam, dlatego się zastanawiam.

Z bonusów to owocowe dni #pdk ubezpieczenie zdrowotne, prywatna opieka zdrowotna, dopłaty do kursów (min językowe bo dużo greckiego zapomniałem, ale też coś w stylu zwiększania kompetencji).
Wszystko na umowie o pracę.

Niby wiem że Grecja wbrew pozorom bogactwem nie opływa, w każdym razie oficjalnie, ale z drugiej strony bardzo dobrze wiem jak rozwinięta jest tam szara strefa.

Próbować coś działać? Kawał drogi od domu, ale z drugiej strony klimat cieplejszy no i niektórzy o pracy w centrum Aten mogą marzyć.

Ma ktoś jakieś doświadczenie z pracą w tamtym zakątku? Jaw wyglądają koszty, jakie wynagrodzenie pozwala żyć na średnim poziomie?

#emigracja #emigrujzwykopem #grecja #ateny
  • 7
@SaGe: Właśnie nie jestem pewien jak dokładnie to będzie wyglądało, ponoć zakupy dość tanie, jedzenie w knajpach znacznie droższe.

Możliwe że w przyszłym tygodniu/dwa tygodnie dowiem się dokładniej jak to będzie wyglądało
@odysjestem: Właśnie byłem w szoku jakie zapotrzebowanie na Polaków tam wogóle jest, jednak branża turystyczna jest wysoko rozwinięta i ruch jest. Najbardziej niepokoi mnie stawka właśnie, z głodu nie zamierzam tam umierać xD.

@karmelkowa: Greckiego prawie już wogóle nie pamiętam, ale z tego co widziałem są dopłaty do nauki, chociaż głównie używany ma być polski+angielski.

O brudzie i przestępczości wiem, w Grecji już byłem (nie w Atenach). Najbardziej obawiam się