Wpis z mikrobloga

W sumie jeśli to serio jest remake od zera robiony to we wrześniu pewnie będzie tylko zapowiedź

maja gotowy silnik i świat więc wystarczy przerzucić assety i mają potężny cashgrab małym nakładem


@Ayessare: fleszbeki z rozkmin o Red Dead Redemption XDDDD jak ram remake jedynki? a no tak
  • Odpowiedz
@janushek: A mi się nie podoba decyzja o remaku TLOU. To znaczy w pełni ją rozumiem i z biznesowego punktu widzenia jest to w pełni zrozumiałe, sprzeda się gierkę za 300 zł zamiast za 40 zł, ale drażni mnie przeznaczanie potencjału takiego studia jak ND na robienie gry, która nic od świata gamingu nie wniesie. TLOU i TLOU2 to gry przełomowe, które wywarły mocny wpływ na ludzi i branżę, remake TLOU
  • Odpowiedz
@Cinkito: no ale chyba nie myślisz że tam pracuje 40 programistów, którzy robią jeden projekt jednocześnie, prawda?

Jeżeli ten remake będzie we wrześniu albo po świętach to znaczy że zrobili to szybko i pewnie małym nakładem pracy oraz ludzi.
Póki co nawet nie wiemy dokładnie kto to robi, remastery GTA też miał robić Rockstar a nie ktoś inny więc no

A Part III chyba też już powstaje, może nawet sam Neil
  • Odpowiedz
@janushek: no jasne, że nie, ale nadal masz przynajmniej dwa projekty (TLOU3 i Factions) + ewentualnie nowe IP, o którym się spekuluje od dłuższego czasu, były plotki, że ND Punishera może robić i jednak jakąś część ludzi musisz oddelegować do klepania cashgrabu.

Jeśli robiłby to ktoś inny jak ND to nie miałbym z tym problemu, po prostu mi szkoda potencjału tego studia na coś takiego.
  • Odpowiedz
@Ayessare:

Bo maja gotowy silnik i świat więc wystarczy przerzucić assety i mają potężny cashgrab małym nakładem


Tak, bo tak wygląda tworzenie gier w dzisiejszych czasach. Przerzucasz assety do silnika i gotowa gra ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@janushek: Gdzieś czytałem, że robi to jakieś specjalnie założone studio plus chyba wcześniej oddelegowali ludzi z innych studiów do tego projektu, między innymi z Bend Studio. Mnie ciekawi czy
  • Odpowiedz
Gdzieś czytałem, że robi to jakieś specjalnie założone studio


@Cinkito: :v

@yeradd: byle za scenariusz odpowiadały te same osoby bo ponoć ma być kilka zmian, np bardziej rozbudowane intro
  • Odpowiedz
:v


@janushek: tyle, że to plotka. Inne plotki mówią o tym, że robi to ND, bo jak skończyli w 2020 TLOU2 to mieli pracować nad innym IP, ale się nie wyrobili z pracami koncepcyjnymi, więc stwierdzili, że zrobią remake TLOU żeby nie mieć pustego przebiegu. Wtedy ten remake byłby uzasadniony i tak, nawet robiony przez ND, lepiej robić cokolwiek niż siedzieć i nie robić nic. No ale zobaczymy jutro.
  • Odpowiedz
@janushek: Mi się wydaje, że nawet jeżeli "wewnętrznie" outsourcowali zasoby to i tak pieczę nad tym projektem trzyma Naughty Dog. Scenariusz myślę, że jeśli był modyfikowany to przez Druckmanna, szczególnie patrząc jak bardzo "udziela" się ostatnio we wszystkim co jest związane z The Last of Us (mam tu na myśli, że podobno brał udział w produkcji serialu HBO Max).
  • Odpowiedz
@Ayessare: Ale przecież to co nazywasz "GTA remake" to nie był remake tylko tak na prawdę remaster z warstwą UE odpowiedzialną za dodatkowe efekty graficzne nałożoną na to co było wcześniej. No i assety "odświeżone" za pomocą SI.

Jeśli mówimy tu o prawdziwym remaku to jak nazwa wskazuje powinna to być zupełnie inna gra niż oryginał. Żadnej gry nie tworzy się absolutnie od zera, ale to jest i tak mnóstwo pracy
  • Odpowiedz