Wpis z mikrobloga

@Wszystko_albo_nic: Gra jest bardzo przyjemna jak podejdą karty, ale może być równie irytująca jak ręka źle wchodzi. Ja się bawie dobrze, ale hitem bym tego nie nazwał. Czekam na pasjansik pod tytułem Ark Nova.
  • Odpowiedz
@lizakoo: mam takie doswiadczenie z nasza mlodzieza grajaca w planszowki. Jest niewiele gier o wiekszym stopniu komplikacj w ktore chca grac wszyscy zaproszeni koledzy/kolezanki, a Teraformacja Marsa jest ta number 1.
Natepne w kolejce sa: Sabotazysta i 6tka bierze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LowcaZMroku: też z kumplem w robocie siedzieliśmy jak na szpilkach i się połowę szychty zastanawialiśmy czy nie brać, ale koniec końców trafiło na gloomhaven, które w sumie jest takie średnie.

Z takich crawlerów to u mnie Mage Knight wchodzi raz na miesiąc na stół.
  • Odpowiedz
@lizakoo: Gloomhaven to moj gral, ale za drogo. Do tego u mnie kazda gra jaka kupuje musi byc na 5 graczy, a wiekszosc jest na 4 :( blood rage tez chcialem.
Co najlepsze przy duzej ilosci gier to wybor gry konczy sie na czyms znanym jak teraformacja, cyklady, a ostatnio tajniacy obrazki - genialna prosta gra xD
  • Odpowiedz
Bez losowości to byłaby agricola na marsie.


@lizakoo: Agricola to kupa w porównaniu do TM. Nawet jeśli w TM nie byłoby losowości to wciąż jest kilka opcji rozwoju i potencjalnej wygranej:
1. Inwestowanie w hajs
2. Inwestowanie w PT
3. Inwestowanie w tlen lub ciepło
4. Inwestowanie w lasy i miasta.

A Agricola to: ch*j ku*wa tylko różnorodność i pamiętaj żeby rodzinę nakarmić. Zanim w Agricoli się cokolwiek fajnego zbuduje to
  • Odpowiedz
jaka ta gra jest losowa to masakra xd
@rogaty_weles: To akurat zwykle kłamstwo, dobry gracz w Terraformację wygrywa przeciwko słabemu w 100% przypadków. No chyba, że ktoś gra bez draftu, ale to znaczy, że nie ma pojęcia co robi.

Gra wymaga włożonego wysiłku, ale jak już się zagra z 50 gier to zaczyna być coraz lepsza, a gra z innymi wyskillowanymi graczami to sama przyjemność.
  • Odpowiedz
@BuckFitches: No chyba, że ktoś gra bez draftu, ale to znaczy, że nie ma pojęcia co robi.

Gram bez draftu. nikomu z grupy nie chce się przedłużać gry początkowym draftem. Wolimy zagrać w coś jeszcze.
  • Odpowiedz