Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fimino: jedyna zaleta komoot jest taka że klikasz w nim trasę i łatwo się wgrywa do brytona, wiem bo mam 750. Ale ogólnie już nic na komoot nie wyznaczam trasy bo tylko się #!$%@? potem nosząc rower albo zawracając i szukając tej mitycznej drogi...
  • Odpowiedz
@fimino: No ale czego się spodziewałeś, że Komoot magicznie wie, że tam są krzaki? Takie dane są na mapach i tam wyznacza drogę. Tutaj więcej info https://support.komoot.com/hc/en-us/articles/360022830972-Improving-the-komoot-map-using-OpenStreetMap

Jedyne co mogą takie serwisy oferować to wyznaczać trasy np. na podstawie natężenia ruchu rowerowego innych użytkowników dane serwisu (jeżeli nikt tam nie jeździ to podejrzane). Możesz spróbować https://brouter.de/brouter-web/ którym ma dużo możliwości konfiguracji typu trasy ale i tak ostatecznie wszystko opiera się na
  • Odpowiedz
@mmichal: na razie nic lepszego nie znalazłem, więc nadal będę używał :-)
@troglodyta_erudyta: Bryton 860
@fi9o: a czego używasz do wyznaczenia tras?
@dybligliniaczek: ale jak mam sobie "ręcznie dopasować" trasę jak są 3 drogi koło siebie i na mapie wszystkie wyglądają tak samo? @furcio generalnie mi też wyznaczał całkiem dobrze, ale widzę, że pod kwadraty będzie ciężko, no i muszę zapamiętać żeby brać na zbieranie kwadratów MTB, a
  • Odpowiedz
ale jak mam sobie "ręcznie dopasować" trasę jak są 3 drogi koło siebie i na mapie wszystkie wyglądają tak samo?


@fimino: Ja patrzę na satelitę (geoportal ma chyba najaktualniejsze zdjęcia)i czasami na heatmapę na Stravie (ale to na płatnym koncie tylko jest). Oczywiście też bardzo często ląduję w krzakach, wtedy oznaczam taką drogę na OpenStreetMap jako nieprzejezdną lub bardzo trudno przejezdną. Komoot bierze to pod uwagę i następnym razem domyślnie wybierze
  • Odpowiedz
na razie nic lepszego nie znalazłem, więc nadal będę używał :-)


@fimino: strava + ich heatmapa, mistrzostwo, widzisz czy ludzie jeżdżą po danej trasie czy nie i widać nawierzchnie, koszt to 200zl/rok
  • Odpowiedz