Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ja #!$%@?ę jak niewielka jest świadomość społeczna w sprawie #ciaza i w ogóle płodności człowieka. W sumie sam przez to przeszedłem.

Chodzi o #antykoncepcja w sumie.

Otóż ludzie, którzy bardzo boją się ciąży stosują np. po dwie metody antykoncepcji - tabletki i gumki. Mim zdaniem to bez sensu, no ale wiadomo przezorny zawsze ubezpieczony, lepiej jak taka nastolatka tak się zabezpiecza niż miałaby ryzykować. Szczególnie, że jak dobrze wiemy, część Kobiet decyduje się w młodości na mniej lub bardziej rozwiązłe życie ale nawet dotyczy to tych, co sobie chłopaka w liceum znalazły i tak się z nim kulają. Myślę jednak, że jeśli związek jest stały to antykoncepcja hormonalna jest raczej bez sensu, zaraz Wam powiem dlaczego.

Gumki? To z kolei męski oręż, by nie zostać wciągniętym w b0mbelka przez jakąś zdesperowaną #rozowypasek. Obowiązkowe w przypadku gdy dziewczyny nie znamy, nie ufamy jej do końca.

Problem pojawia się w długoterminowej relacji. Wiadomo - wieloletnie łykanie tabsów nie jest zalecane. Seks w gumce smakuje inaczej, no nie da się tego nie zauważyć. Czy można zatem bez farmakologii (tabletki, spirale, plastry, globulki - You name it) czy gumek bzykać i nie mieć dzieci?

Można. Stosuję tę metodę już od lat. Kobieta jest płodna tylko przez ok 24h w każdym cyklu - po uwolnieniu jajeczka z pęcherzyka. Plemniki żyją max. 6 dni. W związku z tym okres płodności to jakieś 6 dni przed owulacją i 24h po. Dajmy 7 dni. Albo dla pewności 8. Cykl zaś ma zwykle 28-32 dni. Zależy. U zdrowej Kobiety jest regularny i dość przewidywalny. Są wyjątki oczywiście i należy o tym wspomnieć ale większość raczej nie ma problemów.

Co z tym fantem zrobić? Można się bawić w jakieś termometry i inne tego typu pierdoły ale jest proste rozwiązanie - test owulacyjny. Jak test ciążowy. Robi się dzień przed przewidywaną owulacją - 2 kreski - owulacja nastąpi w ciągu 24h i elo. Na początku trzeba dopracować celownik ale po kilku razach praktycznie jeden test na jeden cykl. 5 testów kosztuje ok 30zł czyli mniej niż duża paczka gumek.

Także 48h po teście można uprawiać seks bez żadnych zabezpieczeń i do końca - nie będzie dziecka. Co jednak przed? Ja stawiam na stosunek przerywany. Jest to na swój sposób sexy by skończyć gdzie indziej. Teoretycznie są badania (niestety na małej grupie ludzi), że jest część mężczyzn, którzy mają w preejakulacie żywe i zdolne do zapłodnienia plemniki ale nie każdy, podejrzewam, że wpływ na to ma nie oczyszczenie nasieniowodów i później cewki moczowej z plemników po poprzednim wytrysku.

Mam znajomych, którzy właśnie tak dorobili się b0mbelka - Uprawiali seks "przerywany" i po krótkim czasie zachciało im się drugi raz. Bez sikania pomiędzy i w krótkim czasie - znów seks przerywany ale jednak ciąża. Całkiem logiczne - plemniki z poprzedniego wytrysku mogły przeżyć i zostały wprowadzone z preejakulatem podczas drugiego stosunku.

Ja mam jednego b0mbelka. Byłem wręcz wystraszony, że jestem bezpłodny, bo w sumie kilka lat działania wg. schematu jak wyżej i bałem się o bezpłodność. Udało się za pierwszym razem. Dzieciak dorasta, wciąż stosuje schemat jak wyżej i drugiego brak.

Do czego zmierzam? Do tego, że dziecko można zaplanować i można czerpać więcej satysfakcji z seksu bez antykoncepcji. Wkurza mnie to, jak ktoś mi mówi, że to nierozsądne i nierozważne. Fakt, jak nie ufasz drugiej stronie i się słabo znacie to zdecydowanie racja ale nie można mówić, że jak nie chcesz mieć dzieciaka to MUSISZ bezwzględnie MUSISZ mieć farmakologię lub gumki a najlepiej oba. To MIT.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #629ef6a02e01b5bb2e5bea75
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 11
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak najbardziej masz rację, zresztą to wszystko wychodzi w statystykach, pic rel. Kalendarzyk ze stałą partnerką która ma regularne cykle jest w zupełności wystarczający. W połączeniu z pomiarem temperatury ma rzeczywistą skuteczność taką samą jak pigułka, bez jej wszystkich efektów ubocznych, i dużo większą niż prezerwatywa.

Jedno tylko skoryguję - spirali nie zalicza się do farmakologii (poza takimi co uwalniają hormony), i to jest najskuteczniejsza metoda z bardzo małą ilością
hitherto - @AnonimoweMirkoWyznania: jak najbardziej masz rację, zresztą to wszystko w...

źródło: comment_1654638784mQzdgg0QbTBggMXCdVw6eb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Mam za sobą łącznie około 2-3 lata stosowania "kalendarzyka" i wszystko ok, ale odwaga na to była tylko w czasie, kiedy w razie wpadki i tak po prostu byśmy się ucieszyli i nie robiło nam to większej różnicy. Ważna jest właśnie kwestia zaufania, jak mi 30letnia koleżanka powiedziała, że poznała chłopaka i on się nawet ucieszył, że bierze tabletki, bo nie lubi w gumie, to się za głowę złapałam, równie
  • Odpowiedz
MikroblogowyPiżmowół: @zjem_twoj_bigos: Kwestia zaufania. Faceci dużo ryzykują z każdym seksem. Ale no tak przy świeżych kontaktach trochę ryzyko bez gumki ;p

@Neko-chan51: Nie wiem o co Ci konkretnie chodzi ale napisałem wyraźnie, że "Są wyjątki oczywiście i należy o tym wspomnieć ale większość raczej nie ma problemów." - więc wiem, że są Kobiety, które nie mają tak regularnych cykli albo mają problemy.

@PodgnityPiżmowół: W Rossmannie 5 testów paskowych
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zgodzę się z tobą, kobieta powinna się przyjrzeć swojemu organizmowi bo również kilka dni przed płodnym zaczyna się zmieniać śluz. Co niektóre kobiety jak np ja mamy to szczęście (lub pecha XD ) ze czujemy ból podczas owulacji. Z lewej lub z prawej strony, ból kłujący. Fajna sprawa i wygodna bo wiadomo co i jak ale czasami na ból bez tabletki się nie obejdzie. Płodność z wiekiem tez spada, po
  • Odpowiedz
Wiadomo - wieloletnie łykanie tabsów nie jest zalecane


@AnonimoweMirkoWyznania: MIT. Można wiele lat przyjmować OCP płodność wraca zaraz po odstawieniu, trzeba tylko raz na parę miesięcy zgłosić się do ginekologa i wykonać kilka badań.

Co do twojej metody to wystarczy że owulacjs przesunie się kilka dni wcześniej, na co wpływu nie masz i już bąbelek. Elo.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Testy owulacyjne są dobre, ale jako dodatkowy wskaźnik przy metodzie objawowo-termicznej (najpowszechniejsza jest metoda Rotzera) i przestrzeganiu jej REGUŁ. To jest dobre jako dodatkowy wskaźnik do obserwacji tych dwóch głównych wskaźników (temperatura i śluz szyjkowy) czy nawet trzech (dochodzi jeszcze szyjka macicy). Plemniki z kolei mogą tak długo żyć bo umożliwia im to odpowiedniej jakości śluz płodny, który niestety jako objaw widoczny może pojawić się z jedno-dwudniowym opóźnieniem. Samego używania
  • Odpowiedz