Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki,
Jest tu jakiś specjalista od szkód OC? Mam dość spory problem z autem, bo w ciągu 3 tygodni miałem dwie kolizje z nie mojej winy.

Pierwsza kolizja nie była jakaś tragiczna i stwierdziłem, że zrobię temat bezgotówkowo w ASO. Serwis miał ogarnąć temat i zrobić swoją wycenę. Chciałem mieć wszystko z głowy. wideo jakby ktoś był ciekawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niestety trwało to tyle czasu, a autem dalej jeździłem (uszkodzenia nie były jakieś duże) i po 3 tygodnia kolejna kobieta we mnie wjechała jak przepuszczałem pieszego na pasach. Pani mi skasowała tył i auto już raczej nie było jezdne...

Po 2 tygodniach od kolejnego zdarzenia właśnie dostałem decyzje z Link 4, że robią mi szkodę całkowitą i mogę sobie zostawić "wrak" i wypłacają mi 1700 zł :D albo oddaje auto i wypłacają 14 080 PLN...

To jest jakiś żart. Ktoś mi skasował auto a ja teraz mam być na tym wszystkim stratny. Co ja teraz mam zrobić z tą pierwszą szkodą gdzie miałem mieć auto robione bezgotówkowo? Mogę się jeszcze z tego wycofać jeśli jeszcze nic nie było zrobione?

Dodatkowo przez to, że auto było wcześniej lekko uszkodzone zaniżyli mi wartośc auta.

Wiadomo nie chce być na tym stratny i najlepiej jakbym finalnie miał kase wypłaconą z dwóch szkód wraz z autem, albo nawet i bez.

Da się ten temat jakoś ogarnąć? Wiadomo, że na wykopie sami eksperci. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oc #szkodacalkowita #ubezpieczenia #samochody #motoryzacja #wypadek
  • 18
@tookey: Pewnie że się da to jakoś normalnie ogarnąć, ale to dużo pracy i najlepiej jakby zajął się tym twój pośrednik :) (pomógł przy odwołaniach etc.) Niż żebyś samemu to robił po radach z internetu ze średnim skutkiem.

Był też jakiś mirek tutaj chyba który załatwia takie sprawy za %.
@tookey: Po tym co napisałeś to za dużo informacji nie mamy, i wszystko zależy czy chcesz naprawiać auto czy kupić inne, ale ja bym zaczął od odwołania naprawy w ASO :) telefon do firmy z 1 szkody i prośba o kosztorysową naprawę.

Póxniej ogarnąć odwołania do drugiej szkody, i znowu zależy naprawa czy hajs, jak naprawa to ogarniać wyceny naprawy poza ASO, jak hajs to najprościej zapłacic rzeczoznawcy co by wycenił
@sayanek: z pierwszej szkody wycenili mi do wypłaty 7400 zł ale ASO powiedziało, że za tyle się nie da naprawić i oni wyślą swoją wycenę. Niestety nie wiem na ile wyceniło naprawę ASO ale Warta (1 szkoda) ją zaakceptowała.

Dzięki za rady. Jutro jeszcze podjadę do tego ASO i dowiem się co z tą pierwszą szkodą i może mi powie ile udało się im wynegocjować na naprawę.

Szczerze mówiąć to przy
@tookey: @bigger: oho, mamy tutaj likwidatora/rzeczoznawcę który ma dostęp/obsługuje Twoją szkodę :D Znaczy już pewnie niedługo, jesli ktoś nieodpowiedni zobaczy że takie zdjęcie wrzuca w neta to niedługo nie będzie już tam pracować :D

Ludzie nic nie myślą :D No ale fakt, @bigger: zaimponiłeś nam :) I jeszcze to zdjęcie w formacie 4:3 (opcjonalnie 10:16) robione starą cyfrówką z datownikiem :D to zdecydowanie jest zdjęcie robione przez likwidatora który
@sayanek: Nie mysla bo...?

Ja dobrze wiem co robi i co moge. Zapewniam, ze wlos mi z glowy nie spadnie. Wielu Mireczkom ogarnialem juz tu rozne tematy.

Ps.


Znowu nie zgadles.


( ͡ ͜ʖ ͡)
@bigger spoko, skoro tak mówisz to luzik. Byłem pewny że w umowie z m. In. PZU jest wzmianka o tajemnicy firmowej etc. Etc. Przynajmniej w każdym email o tym wspominają :) źle mnie zrozumiałeś, nie pisałem tego w złej wierze, cieszę się że są jeszcze ludzie którzy bezinteresownie pomagają innym tutaj, wszystkim zwracam jednak taką uwagę żeby jbc. Uważali co wrzucają, nie znasz wykopu? Juz niejedna osoba miała problemy przez wpisy tutaj.
@tookey: za te wyprzedzanie na przejściu spotka cię kiedyś w najlepszym wypadku 1500 mandatu, w najgorszym zabijesz pieszego i pójdziesz siedzieć, a potem będzie płacić rodzinie zabitego do końca życia