Wpis z mikrobloga

Po upgradzie kompa i przejściu na windows 11, słuchawki połączone przez bluetooth nie dają dźwięku stereo, a zamiast tego jest taki bieda dźwięk. Na kompie służbowym i na zapasowym laptopie z windowsami 10 słuchawki bez zmian.
Nigdy nie było takiego problemu i raczej nie instalowałem dodatkowych sterowników (na służbowym na pewno) do audio, ustawiać też nic wcześniej nie musiałem, tylko parowałem urządzenia i hulało. Szukałem rozwiązania na necie, ale niespecjalnie coś jest zwłaszcza, że na pozostałych urządzeniach słuchawki normalnie grają stereo. Słuchawki to sony WH-CH700N co zresztą widać na screenshocie.

A i w sumie ten dźwięk niestereo jest aktywny zwykle gdy używam mikrofonu w słuchawkach, czyli np. jak z kimś gadałem to żeby mikrofon mi działał to muszę się przełączyć (lub przełącza się automatycznie) z trybu stero na tryb zwykły. Tu na windows 11 nie ma tej opcji w zarządzaniu urządzeniami audio (prawy dolny róg przy zegarku na pasku). Sterowniki mam z windows update, a jak instaluję z zewnąrz np. realtek to mam błąd, że nie są kompatybilne z systemem.

#sony #sluchawki #audio #pcmasterrace #serwispc #windows #windows11
beerman - Po upgradzie kompa i przejściu na windows 11, słuchawki połączone przez blu...

źródło: comment_1654616034UVxkJj7uHgC1emW6qttLJJ.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@beerman: mam podobnie z wh-1000xm3, masz dwa urządzenia audio, jedno do rozmów, jest mono i wtedy mikrofon itd działa, a drugie urządzenie to jest stereo, ale wtedy nie porozmawiasz sobie na np teamsach

Nie mam pojęcia dlaczego tak to działa, niestety przez to słuchawki nie działają mi z pc na zdalnym pulpicie

Win10 w pracy
  • Odpowiedz
@vulcanitu: Masochizm by był jakbym codziennie się męczył ( ͡° ͜ʖ ͡°) Włączam kompa, robię swoje, wyłączam. That's it. StartAllBack doinstalowany i gitara.
  • Odpowiedz
@vulcanitu: Bo MS wytworzył psychozę że ludzie MUSZĄ się przenieść na Win11. Sam się na to złapałem próbując włączyć Secure Boot dla Windowsa 10 żeby, o, tak se był bo Win11 wymaga. I gdyby nie przycisk na płycie głównej do flashowania to bym musiał wymieniać płytę główną bo Gigabyte. xD
  • Odpowiedz
@Illidank: za dużo roboty, za sam dźwięk w słuchawkach nie opłaca się, a na inne rzeczy nie mogę narzekać, no może oprócz menu kontekstowego, ale idzie się przyzwyczaić
  • Odpowiedz
@beerman: Przełącz we właściwościach urzadzenia z HFP/HSP na A2DP/TAP. W dwóch pierwszych masz c-----ą jakość z obsługą mikrofonu, w trzecim dobrą jakość bez obsługi mikrofonu, w czwartym dobrą jakość z obsługą - ale pewnie nie masz, bo to prototypowy profil BT i jeszcze nie wszedł do powszechnego użytku.
  • Odpowiedz
@beerman: jak wyżej mirek napisał, przełącz na opcję bez mikrofonu, na linuxie to normalna rzecz, że często losowo ci działają jako mono, mimo że chwila wcześniej było stereo xD, dziwne że teraz na windowsie i to s---------i
  • Odpowiedz