Wpis z mikrobloga

#mandat #fotoradary #pytaniedoeksperta #pytanie

Ogólnie to po jakichś 3 tygodniach znalazłem w skrzynce pocztowej awizo bo mi mandat listonosz przywiózł a mnie nie było. Czekałem na list, sprawdzałem skrzynkę co parę dni ale tylko przez tę dziurkę, nie otwierałem jej kluczykiem, dopiero tak jak mówię po 3 tygodniach. Odwiozłem na pocztę to awizo, że niby tam będzie ten list, ale nie było bo już trochę minelo xd no i babka na poczcie mi mówi że przyjdzie jeszcze raz ale czy na pewno? Jeśli tak to raczej znowu nikogo nie będzie w domu i czy może być drugi raz awizo? Kurcze tak pytam bo nie miałem takiej sytuacji jeszcze a nie wiem czy przyjdzie coś do sądu, odsetki czy nie wiadomo co, nie chce bulic więcej niż te 300 zł co mi przyszło
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Remus00: to był pierwszy list, z oświadczeniem? Jeśli tak to spokojnie, żadnych odsetek nie będzie, najpierw musi być wystawiony mandat ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli minęły dwa tygodnie, a przesyłka była podwójnie awizowana to nie będzie ponownie wysyłana. Są dwie możliwości: napisz na stronie https://www.canard.gitd.gov.pl/cms/web/portal/wezwanie/kontakt/pytanie-o-sprawe lub wyślij maila na adres info@gitd.gov.pl
Podaj w formularzu/mailu swoje dane, nr rejestracyjny pojazdu i poproś o ponowne wysłanie oświadczenia drogą pocztową
@matka_blendziora: znaczy może od początku:

Mandat dostałem na aucie firmowym xd
Po jakimś czasie do biura przyszedł jakiś papier gdzie musiałem wpisać swoje dane do mandatu no to uzupełniłem
A to awizo to już od mandatu było i nie wiem czy raz czy dwa, w kazdym razie 3 tygodnie minęły

Dzięki za odpowiedź spróbuję ogarnąć