Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirasy, kolejny raz czuje potrzebę odmiany biurka.
Polecicie jakiś monitor 32:9 albo coś podobnie wielkiego? Myślałem o zakrzywionym.

Biurko 1x2 więc miejsca dość.

Do pracy przede wszystkim, ale pewnie jakąś gierke odpalę jak juz będę miał takie coś. Do grania na razie Razer Blade Advanced z RTX2080 Max-Q, do roboty Dell Precision z T1200. Może coś w przyszłości kupie do grania z rtx30XX jak by mi się spodobało.

Edit: budżet nie wiem, te Samsungi za okolice 3k warte uwagi?

#programista15k #programista25k #monitory #komputery
  • 8
@dthprf: Hej, w tym budżecie nie znajdziesz żadnego sensownego sprzętu 32:9, znajdziesz jedynie monitory 32:9 o rozdzielczości 3840x1080, których osobiście całkowcie nie polecam do pracy z tekstem / tabelkami itp ze względu na bardzo małą ostrość (Małą ilość pikseli na cal). Tekst będzie rozmyty, piksele widoczne, a to wszystko będzie jeszcze uwydatnione do potęgi na bardzo mocnym zakrzywieniu. Sensowne moitory 32:9 o rozdziałce 5120x1440 to już koszt 4500zł i wyżej. Moim
W tym budżecie możesz popatrzeć na główny ekran 21:9 3440x1440 144Hz pokroju Xiaomi Mi Curved / Gigabyte G34 / Huawei na panelu VA i poboczny monitor 27" ustawiony pionowo 2560x1440 75Hz obok, zmieścisz się w budżecie 3000zł i da to Tobie największe pole robocze, a dwa ekrany w Windowsie zawsze współpracują lepiej niż jeden, jeśli chodzi o takie rzeczy jak wsparcie pełnego ekranu itp
Inną opcją jest kupno dwóch monitorów 32" 1440p, gdzie jeden byłby sprzętem głównym o większym odświeżaniu pokroju Gigabyte M32Q (Okolice 1600zł), a drugi jakiś tańszy 32" 1440p 75Hz, aby nie dopłacać do większego odświeżania, którego i tak się nie wykorzysta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tomaszwro: właśnie schodzę z dwóch monitorów, miałem 32 wqhd + 42 4k, chciałbym jeden teraz właśnie. Ale masz racje, jak potrzebowałem na poprzednim projekcie mieć masę rzeczy na oku, ale niekoniecznie tej przestrzeni używałem w trybie ciągłym, to ten setup był doskonały. Teraz mam trochę spokojniej i 42 chciałem sobie w sypialni zamontować na standzie ruchomym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Tomaszwro: mógł bym dać tą piątkę
@dthprf: 2x wqhd (5120x1440) to nadal znacznie mniej pikseli niż zwykłe 4K (7.4 miliona vs 8.3 miliona), więc jak aktualnie Twój sprzęt dźwigał sprzęt 4K to bez problemu utrzyma 5120x1440. TB4 uciągnie wszystko, thunderbolt 3 zależy czy wspiera tryb "alternatywny" DisplayPorta 1.4 czy też 1.2a, ten temat niestety zawsze jest powalony i trudno go ogarnąć. DisplayPort 1.4 z DSC utrzyma nawet 4K 120Hz bez chroma subsamplingu, DP 1.2a uciągnie chyba 4K
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tomaszwro: dzięki wielkie Mirku, to muszę tylko poszperać z tym razerem, bo jeden z powodów zmiany 2 monitorów na 1 to uproszczenie 'infrastruktury' - wywalenie hub'ów, hdmi, display portów. 4k śmiga bez problemu na nim po tb3 to jest nadzieja ze nie będzie problemu.

Co do ceny to zgadzam się, jak już taką kupę forsy wywalać na ekran to nie ma co rzymianić 10% na najtańszy model.