Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki z tagu #ikea #budujzwykopem #kuchnia
Czy ktoś z Was rozkminiał głębiej jakość systemu metod ikea? Chodzi mi głównie o okucia szuflad - wyczytałem że jest to Blum, ale czy jest to ta sama seria co maja stolarze? Czy stolarze maja lepszą jakość i jednak da się odczuć różnice?
Druga kwestia czy ktoś z Was próbował położyć kamienny blat na szafki metod? Gdy 5 lat temu zamawiałem kuchnie która obecnie posiadam Pani w sklepie mówiła że jeśli ma być blat od kamieniarza to muszą zrobić wzmacniane szafki.
  • 5
@el_czupito: Przede wszystkim i co najważniejsze - Ikea daje Tobie gwarancję która działa. Sam wymieniałem fronty bodbyn z powodu wady powłoki lakierniczej. Niewielu stolarzy poprawi coś na gwarancji :D

Mam kamień na szafkach metod - na ścianie montowana szyna (więcej kołków) oraz dołożone nogi. Żadnych problemów. Co do okuć - u mnie blum ale nie wiem jak teraz. (Stolarze sami mają problem z dostępnością okuć).

W Ikei masz dużo krótszy czas
@el_czupito:

Czy stolarze maja lepszą jakość i jednak da się odczuć różnice?


U mnie w domu rodzice nie dbają za bardzo o to czy okolice zlewu są zachlapane, dlatego często w tym miejscu jest woda. Przez 10 lat użytkowania taniej kuchni z sieciówki (chyba BRW) nic się w sumie nie stało. Potem wymieniliśmy kuchnię na taką od stolarza, wyłącznie z takiego powodu, że stara się znudziła. Po 2 latach blat nad
@el_czupito: są różne blumy, różne stopnie, musiałbyś uderzyć do ikei się dowiedzieć co tam konkretnie wkładają. Ja zamawiając komodę u stolarza za kazda szufladę blumowska płaciłem 230 ziko bo wzialem ta lepsza, na pewno takich nie wkładają w ikei. O gwarancje bym się bardzo nie rzucał bo jeśli nie bierzesz lakierowanych frontów to nie ma bardzo co się zepsuć