Wpis z mikrobloga

Obecność (The Conjuring) 2013, reż. James Wan

Jeden z lepszych horrorów jakie ostatnio widziałem i w ogóle ostatnich miesięcy. Stworzony na prawdziwej historii (tutaj wątek na filmwebie http://www.filmweb.pl/film/Obecno%C5%9B%C4%87-2013-627100/discussion/Troch%C4%99+fakt%C3%B3w,2261039) Sam film to typowy horror z budową napięcia, zachowaniami bohaterów itd., ale mimo to dobrze zrealizowany i trzymający widza w fotelu. Zawiera trochę chaotycznych fragmentów (dopiero pod koniec zrozumiałem, który duch kogo opętał) ale patrząc na posuchę w tym gatunku kina, mogę dać mocne 7, a nawet 7,5/10

#ogladajzwykopem #filmnawieczor #film #mowioglada
  • 12
@SiekYersky: mnie trochę zdezorientowało to, że do momentu przeprowadzenia egzorcyzmów nie wiedziałem, co się dzieje - dużo duchów, atakujących różne osoby. Byłoby 8/10, jednak reżyser nie rozwiązał ich kwestii więc połówkę zabrałem
@Nap: miałem na myśli horrory z ostatnich miesięcy, które widziałem, mój błąd. Ale po zastanowieniu się rzeczywiście - żaden mi nie przychodzi do głowy, czyżby żadnego nie było?
@Mowi: Eh, już miałem nadzieje że coś ciekawego widziałeś :d

Naznaczony część pierwsza był całkiem w porządku, i jakiś horror z siostrami jeszcze był..
jakiś horror z siostrami jeszcze był..


@Nap: masz na myśli, że jedna spaliła domek z matką i córką w środku? coś mi świta
@Nap: Mam! Szukałem chwilę, bo mam tak, że jak film mnie nie zachwyci, to zapominam tytułu, a jak jeszcze oglądam go z angielskim, to juz kompletnie... Ale przechodząc do sedna - genialne może nie są, ale to miła odskocznia: Kronika opętania i Kobieta w czerni - oba z 2012, oglądając wieczorem można parę razy poczuć ciarki. A z starszych to mocno mi zapadło w pamięć "Inni" - końcówka mnie całkowicie zaskoczyła
@Mowi: Kobietę w czerni oglądałem, i Innych też, dobre filmy, zwłaszcza ten drugi. Co do Kroniki opętania, jest tam jakiś motyw z cyganką czy to nie to?