Wpis z mikrobloga

Pisowcy ostro na głównej dyskredytują pomysł protestu i wszystko co z nim związane. Emocjonalne:
1. nie przeszkadzajcie normalnym ludziom, w domysle ci normalni będą płacić ile wlezie a ty jesteś antypolakiem bo śmiesz wyrazić swoją dezaprobate.
2. ludzie chcą w spokoju pracować na orlenie. kolejna próba emocjonalna.
3. Policja musi podjechać a w tym czasie moze sie zdarzyć coś złego. Kolejna emocjonalna zagrywka.
4. ośmieszanie aut nagranych w bielsku. Ze stara BMW, że wieśniaki.

Nie dajcie się na to nabierać.
#bekazpisu #inflacja #orlen

@orlen_lite nie wstyd wam?
  • 79
  • Odpowiedz
@wiem_wszystko: Nie jestem za PiS, nigdy nie byłem ale również nie popieram takiej formy protestu i bym też opieprzył strajkujących. Marże stacji paliw są śmiesznie niskie w porównaniu do np. podatków więc strajkować się powinno albo na Wiejskiej w Warszawie albo pod lokalnym biurem PiS.
  • Odpowiedz
Czego destabilizacja? Ruskie po cichu do nas wjadą i nikt nie zauważy?


@Krupier: a co do tego, to nie śledziłem szczegółów, ale zdaje się, że dzisiaj zatrzymano kogoś z bronią i granatami w samochodzie. To jest jeden z przykładów destabilizacji. Jak zaczniemy się nawalać na ulicach, to temat wojny na Ukrainie szybko zniknie z pierwszych stron gazet i umysłów rządzących, bo wszyscy będą skupiać się na ogarnianiu chaosu w Polsce.
  • Odpowiedz
@MePix: znajdź sobie stosunek cen paliw do minimalnego/średniego/mediany wynagrodzenia w Europie i na świecie i porównaj. Poza tym nie mamy swojej ropy, kupujemy tą samą co niemcy, wiec chyba oczywiste ze znaczaco taniej nie bedzie
  • Odpowiedz
@MePix: te dane są już nieaktualne. Poza tym, np. dziś litr benzyny w Polsce kupisz za ~1.68 EUR a w Czechach za ~1.9 EUR (o ile dane które widzę są prawidłowe, sprawdzałem na fuelo.net). A porównywanie do średniej jest jednak trochę nietrafione (wiem, że sam to sugerowałem), bo rząd nie do końca ma na to wpływ, składa się na to mnóstwo czynników. Jeśli już, to trzeba by porównać trend, np.
  • Odpowiedz
Pisowcy ostro na głównej dyskredytują pomysł protestu i wszystko co z nim związane. Emocjonalne:

1. nie przeszkadzajcie normalnym ludziom, w domysle ci normalni będą płacić ile wlezie a ty jesteś antypolakiem bo śmiesz wyrazić swoją dezaprobate.

2. ludzie chcą w spokoju pracować na orlenie. kolejna próba emocjonalna.

3. Policja musi podjechać a w tym czasie moze sie zdarzyć coś złego. Kolejna emocjonalna zagrywka.

4. ośmieszanie aut nagranych w bielsku. Ze stara BMW, że wieśniaki.


@
  • Odpowiedz
Już #!$%@? więcej znaczyliśmy w strefie sowieckiej za Gomułki niż teraz w Unii czy w NATO.


@AntyCentaur: Tak, taaak. Byliśmy wtedy tacy ważni, że nawet amerykanie wysyłali sabotażystów rozsiewających stonkę ziemniaczaną, żeby hamować naszą galopującą do przodu gospodarkę socjalistyczną.
  • Odpowiedz
@wiem_wszystko: inflacja globalna, w zeszłym miesiącu niecałe 60 państw podniosło stopy procentowa, ale w Polsce to wina PiSu. benzyna wszędzie poszła w górę i to bardzo, wina PiSu i tego złego Obajtka. ciemnym ludem jakim wy jesteście najłatwiej sterować. już w 2016 opozycja was wyciągnęła pod sejm pod szyldem KODu, a tylko przypomnę że wtedy kijowski zabrał hajs ze zbiórki i się zmył ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
~1.68 EUR a w Czechach za ~1.9 EUR


@zdolny_ale_leniwy: W Polsce zarobisz 1EUR za 1h pracy a w Czechach 2EUR taka różnica

Porównujesz kwotę Euro za litr, ale nie patrzysz, że sąsiad zarabia tych Euro więcej niż Ty.
Więc kupisz mniej paliwa niż on, bo masz mniej środków na to paliwo ()
  • Odpowiedz
@zdolny_ale_leniwy: A kto Ci podatki nadkłada? Niemiecka partia żywności?

W cenie paliwa masz aż 4 podatki
Akcyza, podatek VAT, podata... tfu opłata paliwowa i emisyjna.
Łącznie opłat masz 39% ceny
  • Odpowiedz