Wpis z mikrobloga

Siema, zastanawiam się nad ścieżką swojej kariery. W lipcu obroniłem mgr i przez 8 pracowałem jako automatyk w korpo a od 4 miesięcy pracuje jako embedded dev w jsnuszeksie. No i niby jestem zadowolony z tej roboty bo w projektach jestem sam odpowiedzialny za Software do danego urządzenia/sterownika i w kwestii poznania peryferiów danego mikrokontrolery jest to mega rozwojowe i sprawia dużo frajdy. Jednakże zastanawiam się czy brak "mentora/ seniora " nie spowoduje że w którymś momencie w--------ę się z projektem a dodatkowo utknę w sferze swoich złych nawyków dotyczących architektury programu itp. Gdzie bym nie popatrzył to każdy ciągle powtarza że czysty kod/ SOLID/ testy/ TDD a ogarnięcie tego samemu od 0 jest dosyć abstrakcyjne.

Zastanawiam się co uważacie za lepsze rozwiązanie, ciągnąć w obecnej robocie czy szukać jakiejś posadki junior embedded w większych zespołach?
#programowanie
#embedded
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Schouilette: Ja bym szedł do większej firmy, ale jak jesteś zadowolony i hajs się zgadza to możesz posiedzieć trochę. Zwłaszcza że 4 miesiące to dość krótko, w międzyczasie możesz się podszkolić aby wyrwać coś lepszego.
  • Odpowiedz
@Schouilette: Taaa, słuchaj kolegów. Zostań w malej firme, najlepiej jak najdłużej bez wzorów z dużych projektów. Na pewno dobrze na tym wyjedziesz...
(A tak serio to zrób odwrotnie. Jeśli nigdy nie widziałeś kodu z dużego projektu z testami TDD i mapowaniem wymagań na testy to nadrabiaj. Wbrew pozorom na pierwszą prace najlepsze jest duże korpo. Rok i zrozumiesz o co biega w produkcji SW embedded).
  • Odpowiedz
@Schouilette: @Rosly: dokładnie w takiej samem sytuacji jestem, pierwsza praca jako programista i też w małym januszexie, sam sobie architektem, menedżerem, devem i testerem ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jiry używam tak, że jestem przypisany do jednoosobowego zespołu, sam tworzę epiki, taski subtaski, sam szacuję czas na ich wykonanie a potem sam je wszystkie po kolei wykonuję ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Schouilette: Zaczniesz kręcić się w kółko, ścianę w projekcie pokonasz po dłuższym czasie niż z czyjąś pomocą. Jeżeli nie jesteś samodzielnym specjalistom, który lubi taką charakterystykę pracy to można powiedzieć, że ten czas pracy możesz wykorzystać efektywniej. Dobry hajs teraz to chwilowa sytuacja, ja bym zmieniał na coś bardziej rozwojowego co tym samym podniesie Ci pensje
  • Odpowiedz
@steppenwolf90: webdev? Nigdy w życiu ;) Musiałbym się praktycznie wszystkiego od zera uczyć i bym chyba psychicznie nie wytrzymał jakieś stronki klepać, prędzej do automatyki wrócę.
  • Odpowiedz