Wpis z mikrobloga

@dean_corso: zakładając najgorszy scenariusz, to patrząc na podejście naszego rządu do prawa to pewnie to robili wcześniej. Tylko ich raczej nie obchodziły konta z małą ilością gotówki, lecz z podejrzanie dużą. Do niedawna obowiązywało prawo tajemicy bankowej, skarbówka mogła tylko pozyskać informacje o koncie którego prowadziła śledztwo. Teraz jawnie będą monitorować stan wszystkich kont zgodnie z prawem.
@Piwniczny_haker: Ja tam niemal najczęściej płacę gotówką, unikam płatności kartą.

@sxldsxxl: Przeciwstawiała się mniejszość osób, ale nie trzeba aż tak wiele ludzi, by sparaliżować polskie państwo. Skoro "pandemia" to przykład z maseczkami: wystarczyło by wszyscy odmawiali mandatów, a w sądach pojawiłby się ogrom wniosków od policji. Albo i nawet policja by sobie nie poradziła z wysyłaniem tych wniosków.

Nie wszyscy przeciwstawiają się przez protesty.
@Piwniczny_haker: W moich oczach to nie są i nigdy nie były prawdziwe pieniądze - co najwyżej jakaś tam waluta, którą trzeba się rozliczać z aparatem opresji. Nic dziwnego, skoro można ją zniszczyć na pstryknięcie palca przez rządzących.

Cieszę się na myśl, że uda ci się za nią jednak kupić prawdziwe pieniądze. :D
@dean_corso: Mogli ale tylko jak cie wytypowali i uruchomili procedurę. Teraz zrobią scrypty które będą automatycznie porównywać obroty na twoich kontach z pitem który składasz, wszelkie odstępstwa bedą sprawdzane a ty się będziesz tłumaczył skąd miałeś 10 tyś nadwyżki złodzieju XD
@pieczywowewiadrze: I to mnie przeraża, bo wiem po swoich rodzicach ile razy się badali i ile razy mieli kwarantannę w Niemczech. A sam nigdy niczego nie okazałem, bo przekraczając kilkukrotnie granice między 2020-2021 nie natrafiłem na kontrolę, nigdy się nie zbadałem pomimo tego, że raz przechorowałem koronę i nigdy się nie zaszczepiłem.

Ten dwuletni cyrk uzmysłowił mi w jak głębokiej dupie jako społeczeństwo siedzimy, a notabene nie mamy najgorzej (na przykład
@bred_one: Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcesz sprzedać w 100% anonimowo. Zdecentralizowane giełdy raczej nie zapewniają 100% prywatności, korzystając z ich usług musisz mieć bankowość. Bitomaty są najlepszym sposobem na anonimowe kupno i sprzedaż. Lecz bodajże od 1 listopada 2021 r. przed kupnem krypto musisz zweryfikować się numerem telefonu lub mailem (możesz użyć 10 minutowego maila dla prywatności xD), podobno wprowadzono także limit sprzedaży do 1k euro, więc trochę utrudnień