Wpis z mikrobloga

#nas #dyski
Już kiedyś o to pytałem, ale teraz znowu stoję przed wyborem nowego dysku 16TB do Synology. Czy faktycznie IronWolf są lepsze od WD Red Pro? Cena 1749zł za IronWolf vs 1 516zł WD Red Pro więc nie wiem czy jest sens dopłacać?
  • 12
@clas: wymiana dyskow tylko i wylacznie dlatego ze nie podoba ci sie marka to dosyc bezsensowny a i przy okazji kosztowny interes. WD nie oszukiwalo w parametrach. To ze dyski SMR zupelnie nie nadaja sie do NAS to zupelnie odmienna historia.
@clas: wymiana dyskow tylko i wylacznie dlatego ze nie podoba ci sie marka to dosyc bezsensowny a i przy okazji kosztowny interes. WD nie oszukiwalo w parametrach. To ze dyski SMR zupelnie nie nadaja sie do NAS to zupelnie odmienna historia.


@widofmaker: Dziękuje za uwagę :) ale jeśli pozwolisz jednak będę wymieniał te dyski. Oczywiście nie tylko z powodu kaprysu ale tez z powodu zwiększenia pojemności.
@clas: a wymieniaj wacpanie jak ci sie podoba, co nadal nie zmienia faktu ze wymiana ich z jednej marki na druga dla samego widzi mi sie to strata czasu i zasobow ludzkich. Ale co kto lubi :) Twoje pieniadze :)


@widofmaker: Ale doczytałeś ze zwiększam tez ich pojemność? I przy okazji zmiany porzucam WD a przechodzę na irony. Jako ze dla siebie sam jestem zasobem ludzkim i zarządzam czasem to
@clas: Doczytalem, co nadal nie zmienia faktu iz zmiana marki tylko i wylacznie dlatego ze WD wciskalo dyski SMR do lineup-u Red nie znaczy ze jest to dobre rozwiazanie. Ale jak juz pisalem wczesniej, nie moje pieniadze, nie moj problem.
@clas: Doczytalem, co nadal nie zmienia faktu iz zmiana marki tylko i wylacznie dlatego ze WD wciskalo dyski SMR do lineup-u Red nie znaczy ze jest to dobre rozwiazanie. Ale jak juz pisalem wczesniej, nie moje pieniadze, nie moj problem.


@widofmaker: Ok. Rozumiem. A jaki jest Twój argument (poza nieoczywistym kosztem, ale i tak miałem zmieniać) żeby nie zmieniać marki?
@clas: taki ze dosyc czesto mozna spotkac duzo tansze dyski zewnetrzne WD ktore mozna wyciagnac, zakleic 3.3V pin i smigac bez przeplacania. A jaki jest twoj argument na zmiane marki?
@clas: taki ze dosyc czesto mozna spotkac duzo tansze dyski zewnetrzne WD ktore mozna wyciagnac, zakleic 3.3V pin i smigac bez przeplacania. A jaki jest twoj argument na zmiane marki?


@widofmaker: że nie będę kupował produktów marki która leci w kulki z klientami? Na pewno czytałeś jak w zeszłym roku zaliczyli wpadkę z WD MyBook? ? I co? No i uznali ze trudno. Klienci stracili dane i już. Żadnych sensownych
@clas: jak mniemam masz na mysli sytuacje z WD My Book Live. Nie wiem jak sie ma dysk podpiety do internetu z osobnym dyskiem ktorego bedziesz uzywal we wlasnym NASie. Jak juz wspominalem co kto lubi. Nikt nie mowil ze uzywane. Nowe dyski i 10 sekund na zaklejenie jednego pina. Ale jak ci $25 na dysku nie robi roznicy to tak jak pisze ... twoje pieniadze rob jak chcesz.

Nie wspominajac