Wpis z mikrobloga

Dopiero uczę się cisco komend. Mógłby ktoś powiedzieć jak zrobić routing aby z vlany ogólnego 1 połączyć się na inne ip z vlany 20. Tylko jedno ip nie cała sieć. Mam takie zadanie w pracy i nikt za bardzo nie nakieruje co poczytać. Z tego co znalazłem to routing warstwy 3. Może ktoś coś podpowie
#cisco
  • 7
@FulTun: Nie mam szefa lokalnie tylko za granicą a koleś co miał to zrobić jest na urlopie. Próbuje sam podjąć temat bo głupio, że tego jeszcze nie ogarniam. pytałem paru znajomych z firmy z innych lokalizacji ale na tickety nie odpowiadają co dopiero na pytania poza. Daj sobie spokój jakieś kompleksy masz, że ktoś za plecami cię chce "wydymać"...
@swietlik2012: tzn to nie do końca tak działa. Jaki sprzęt tj platforma. Routing na switchu włączyć komendą IP routing natomiast on odpala routing dla wszystkich SVI - czyli interfejsów vlan. Nie odpalisz routingu dla jednego IP w vlanie, bo routing włączasz globalnie
@swietlik2012: routing to L3 (warstwa 3) a vlan to warstwa 2. poczytaj o router on stick by była możliwość komunikacji pomiędzy różnymi maszynami w różnych vlanach. Do tego, jeśli tylko 1 IP musisz zastosować jakąś access listę, by przepuszczała 1 IP a nie wszystkie.