Wpis z mikrobloga

Twój ból dupy że OP


@HrabiaTruposz: Nie mam bólu dupy.
Zwracam jedynie uwagę na pewne zjawisko, które po raz kolejny się powtarza.
Być może mój post jest w złym tonie, stąd takie stwierdzenie.

Niech sobie rozkleja, ja popieram, jedynie proszę, aby ten temat nie przykrył innych, równie ważnych tematów.
  • Odpowiedz
@mango2018: to nie jest temat zastępczy tylko realna zmiana w prawie mająca realny wpływ na ludzi. Tak, zrobiona po to aby przykryć inne rzeczy, ale jest. To tak jakbyś krzyczał że paliwo po 8pln i wysokie marże Orlenu to temat zastępczy do inflacji.


@jbc_wszystko: xD
  • Odpowiedz
@Cukrzyk2000: Masz całkowitą rację, ale nie o to mi chodzi. Pamiętasz (jak najbardziej słuszne) protesty odnośnie zaostrzenia przepisów o aborcji? Były ogromne, ale ostatecznie nic z nich nie wyszło, dlatego że część społeczeństwa jest przeciwna i pis to wykorzystał napuszczając trolli, którzy pisali „byłem za, ale jak usłyszałem brzydkie słowo, to już nie jestem” i tak dalej. Przez to udało im się rozbić jedność, bo ci przeciw i niezdecydowani stwierdzili
  • Odpowiedz
@Cukrzyk2000: Super opcja, ale nie jest to do końca prawda. Nie ma kary za aborcje, więc nawet z rejestrem ciąż z OBECNIE obowiązującym prawem nie powinno się mieć problemów, nie dla osoby która aborcji dokonała. Aczkolwiek mogą szukać tych, co jej pomogli.
Sam rejestr ciąż jest o tyle głupi, że takowy już istnieje. Nazywa się karta ciąży i zakłada się ją u zaufanego ginekologa, do którego chodzisz. W przypadku straty
  • Odpowiedz
@mango2018: dla Ciebie może aborcja jest tematem zastępczym, ale uwierz że dla nas kobiet nigdy nie była, bo jak decyzje które wpływają bezpośrednio na Twoje życie, Twoje ciało, Twoje poczucie bezpieczeństwa, Twoje plany prokreacyjne mogą być tematem zastępczym?
  • Odpowiedz
@kt13: Nie mówię z punktu widzenia mojego, czy twojego, ale z punktu widzenia PiS w kontekście utrzymania władzy.
Nie mówię też że to temat poboczny czy broń boże nie ważny.
Zwracam tylko uwagę:

Pisowi aborcja nie zabiera poparcia.
Pisowi problemy gospodarcze mocno
  • Odpowiedz