Wpis z mikrobloga

No to słabo pamiętasz, bo ta cepeliada zaczęła się właśnie z wygraną PiSu i rebrandingiem (kiedyś kolorem poczty był niebieski) ze sprzedażą wszelakiego badziewia i dewocjonaliów. O drożyźnie już nawet nie wspominam, gdzie taniej wysłać paczkę DHLem xD


@Jud-Suss: No chyba żartujesz sobie. Ja od gówniaka pamiętam te kolorowe pierdoły na pocztach
@Jud-Suss: Ta poczta to jest jakiś hit. Pamiętam jak potrzebowałem raz, #!$%@? jedyny raz w życiu wysłać coś na poczcie i nie mogłem tego zrobić inaczej i się tam udałem. W środku dwóch staruszków i kompletne pustki. Dziadki się męczyły z płaceniem rachunków chyba z 15 min. każde bo to trzeba policzyć drobne, znaleźć miejsce na podpis, założyć okulary, doczytać co tam drobnym druczkiem no to stoję i czekam na swoją
@Jud-Suss: Ile jest w kraju urzędów pocztowych? Na pewno więcej niż sklepów ma niejedna sieć handlowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego dla producentów czegokolwiek sprzedać coś do poczty to jest deal życia a szczególnie dla producentów badziewia.. poczta buduje stock a pod stołem ktoś za to bierze hajs bo nie wierze ze to opłacalne z biznesowego punktu widzenia
@Jud-Suss zawsze się zastanawiałem, co oni z przeterminowanym żarciem robią, którego nikt nie kupuje, bo 3x taka cena jak w markecie. Ręczniki przynajmniej dłużej poleżą, ale jeszcze nie widziałem, żeby ktoś to kupił.
@Jud-Suss: ja najlepiej wspominam pewną wizytę, jak chciałem wysłać list polecony i znaczków nie było na poczcie. Dobrze, że placówki nawet na moich wsiach są w każdej gminie, to 5 km dalej wysłałem. Swoją drogą ciekawe, że wolą utrzymywać tysiące obiektów zamiast zrobić franczyze i niech listonosz odbiera nadane listy raz dzienny np. z lokalnego sklepiku przy okazji rozwożenia wezwań do zapłaty albo awiz( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jud-Suss: papaj where

Nie tak dawno koperty na poczcie nie znalazłem, ale kalendarze z papieżem, kubki z papieżem, książki z papieżem, znicze dla papieża i #!$%@? wie co jeszcze było.
@Jud-Suss: pamietam na studiach moj kolega zaprosil dziewczyne do rynku na kawe, a ze byl biedny i specyficzny to zabral ja do tej wlasnie poczty i tam jej kupil kawe z automatu. Do tej pory nie moge z tej historii xd
O drożyźnie już nawet nie wspominam, gdzie taniej wysłać paczkę DHLem xD


@Jud-Suss: No nie wiem, w pp paczka do 30kg to koszt 13,99zł, ile w dhl?
W furgonetka paczka 20kg w pp to koszt 12,5zł doręczona na adres. W punkcie odbioru pop dhl 20,74zł, no rzeczywiście taniej :)
Najtaniej widzę 20kg idzie orlen paczka cokolwiek to jest bo 9,34zł. Nie wiem nie korzystałem, ale jest to zapewne jak dhl pop