Wpis z mikrobloga

@Jud-Suss: Kiedyś u mnie był remont poczty głównej. Na czas remontu sali poczta działała gdzieś na tyłach budynku, w jakimś małym magazynie. Ledwie weszły trzy biurka, żeby panie miały gdzie przyjmować petentów. Kolejka stoi przed drzwiami bo w środku nie ma miejsca. Ścisk w cholerę. Ale za to w środku jest miejsce na elegancją wystawę do sprzedaży zniczy, książek siostry Eutanazji, czekoladek i pościeli
(°°
tylko nie można wszystkiego zrzucać na PiS, bo to nie było tak że była sobie poczta, przyszedł PiS i powiedział - tu będzie market ogólnobudowlany. To się rozłożyło w czasie na wszystkie ekipy rzadzace


@bardzospokojnyczlowiek: na wszystkie ekipy rządzące od 2015
@Jud-Suss:
Rebranding to 2013. PiS jest u władzy od 2015.
To postępuje bo jakiś dyrektor (za po) wpadł na pomysł by sprzedawać badziewi. Najpierw jako program pilotażowy. A że mu zależało to zaczął naciskać naczelników na sprzedaż. I jak nie wyrabiasz sie/planu to sam kupujesz.
Lecimy dalej, czas mija. W Excelu się wszystko zgadza więc pchają coraz i coraz więcej.
Już nie jestem w branży, ale chodziły słuchy (już za PiS)
No to słabo pamiętasz, bo ta cepeliada zaczęła się właśnie z wygraną PiSu i rebrandingiem (kiedyś kolorem poczty był niebieski) ze sprzedażą wszelakiego badziewia i dewocjonaliów. O drożyźnie już nawet nie wspominam, gdzie taniej wysłać paczkę DHLem xD


@Jud-Suss: Bzdura totalna. To właśnie rebranding na czerwony miał być odejściem od "cepeliady", dewocjonaliów oraz książek i w wielu miejscach już dzisiaj wygląda to bardziej jak bank, ale jak widać niektóre placówki trzymają
Pobierz wojtas_mks - > No to słabo pamiętasz, bo ta cepeliada zaczęła się właśnie z wygraną P...
źródło: comment_1654517214Sub6iJSmFq4fhETRHG2uzM.jpg
@wojtas_mks: Nie "niektóre placówki", a większość.

W mojej (także Wrocław) doszły kolejne stragany z przekąskami (XD) i papieżem. I to w miejscu, gdzie wcześniej było można usiąść na parapecie czekając w kolejce. Więc teraz stare dziadki o kulach muszą stać, ale co się na świntego człowieka napatrzą, to ich ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W urzędzie jedna kobieta na 4 kasy, bo na etaty pieniędzy nie ma, ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jud-Suss:

Jpdl co ten PiS #!$%@?ł z tą firmą...


#!$%@?ł na mine w postaci wyborów kopertowych, kasa utopiona, cięcia i ratowanie co zostanie

A to co na obrazku to chyba nie kwestia pisu, to tak wyglądało od dawna, ta firma nie wyszła z komuny XD tam dalej jest jak w kiosku ruchu XD
@Jud-Suss: i właśnie dlatego dałem sobie spokój z korzystaniem z poczty polskiej i wolę pójść do DHL'a do którego jadę 5 min samochodem albo 15 rowerem by cokolwiek wysłać.

W DHL'u: Dzień dobry, chcę wysłać te dokumenty. Nadawca będzie XYZ, adresat ABC. Płacę i wychodzę, 3 minuty roboty.

W PP: Dzień dobry, chcę wysłać te dokumenty. WYPEŁNIĆ TO, PODPISAĆ TAMTO, A MOŻE KALENDARZ BY PAN KUPIŁ? A MOŻE MAMA MA URODZINY
@Jud-Suss:
Ten temat ma drugie smutne dno. Te wszystkie pierdoły, które tam leżą, są kupowane po znajomości, po zawyżonych cenach, w ustawionych przetargach. Na głupich kopertach bąbelkowych "dostawca" ma sporą przebitkę, a poczta minimalną marżę.

To akurat nie wina PiSu. Poczta zawsze miała złą reputację. Od kiedy zaczęły się popularyzować konkurencję w postaci internetu zamiast wysyłania listów i InPostu do wysyłania paczek poczta musi jakoś znaleźć jakieś inne źródła dochodu ¯_(ツ)_/¯