Wpis z mikrobloga

@timo1990: trasę planujesz na końcu. Masz wyposażenie wymagane przez Policję rozwagi? Zimowe koła na zmianę, łańcuchy, trzy pary zimowego obuwia, koce termiczne, termosy z herbatach, 20 tabliczek czekolady, polary, czekany, raki … to minimum
  • Odpowiedz
@timo1990: z Katowic do Krakowa jest płatna etoll tam nie działa, tam jest a4 go obczaj sobie na stronie gdzie możęsz to wykupić, są też normalne bramki gdzie możesz zapłacić gotówką/kartą, za Balicami w Krakowie do Zakopanego nie ma bramek
  • Odpowiedz
@pawlittos: Myślałem, że wszystkie autostrady obsługiwane przez GDDKIA są płatne, ale jak A1 za free to spoko bonus. Czy ten kawałeczek przez Słowację jest darmowy w sensie czy nie trzeba jakichś winiet kupować?
  • Odpowiedz
@timo1990: jedzie się kilka-kilkanaście kilometrów wiochami i polami - bez żadnych opłat. Wrzuć sobie trasę prowadzącą przez Korbielów. Czesto jeżdżę w tamte okolice i to jest w mojej skromnej opinii jedyna słuszna trasa. Tylko na Słowacji raczej nie przekraczałbym 50km/h bo może zaboleć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jazda na zakopiankę tylko żeby zabulić 24zl za A4 w jedna stronę (bez aplikacji) to absurd
  • Odpowiedz
@pawlittos: Ok wezmę pod uwagę Twoje zalecenia. Chcę natomiast mieć alternatywę, bo Cholera wie czy nie będzie ktoś wymagać na granicy tych zrypanych testów covid itd lub po prostu aktualny ruch z map Google podpowie szybsza trasę. Czyli kawałek z Katowic do Krakowa jest płatny i jeśli mnie informacje z neta nie zwodzą to są normalne bramki z płatnością gotówką lub kartą np. Czyli nie musiałbym bawić się w te e
  • Odpowiedz
@timo1990: od początku przejazd tranzytem był bez żadnych wymogów, przejeżdżałem wiele razy i nawet raz mnie zatrzymali ale na hasło ze tylko do Zakopanego od razu puszczali. Przez chwile jedynie było zamknięte przejście ale to już dawno po temacie.
Bramki katowice-Kraków maja nadal możliwość zapłaty gotówka/karta. Poddroga zakopianka jest darmowa
  • Odpowiedz
@pawlittos: Dziękuję Ci za pomoc.
Swoją drogą niezłe zamieszanie z tym e toll. Trąbili, że będzie jedyny system poboru opłat za autostrady a teraz się dowiaduje, że nie wszędzie to działa. To odpycha w chu. Ile czasu poświęciłem, żeby się upewnić co mnie czeka na trasie. Mam znajomego z Niemiec i chciał pojeździć kamperem po pl ale jak zaczął czytać o co chodzi z drogami w polsce to odpuścił
  • Odpowiedz
@timo1990: niestety A4 to bodaj prywatny właściciel wiec robi co mu się podoba. Nasi cudowni rządzący mieli uprościć i usprawnić temat płatności za autostrady, a że umieliby zepsuć nawet metalową kulkę to tak to wyglada…
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@timo1990: E toll jedyny na zarządzanych państwowo. Na zarządzanych prywatnie masz różne metody. Trasa Kato - Kraków możesz płacić gotówką/kartą, możesz apką. Apką Autopay masz rabat chyba 2-3 zeta per bramka (czyli 4-6 trasa) i jest szybciej, bramki po lewej z odpowiednią grafiką. Autopay jest też dużo mniej wymagająca niż apka etoll, obsługuje więcej odcinków - polecam.
  • Odpowiedz