Wpis z mikrobloga

@Vealheim: jeśli to jest "How to be a communist" to nie ma dowodów, żeby to Mandela pisał. To jest zresztą zmieniony tekst chińskiego komunisty Liu Shaoqui, dlatego prosiłbym o odrobinę rzetelności... Moje cytaty zawsze są ze źródłami. Literaturę marksistowską zresztą jak najbardziej warto czytać!
  • Odpowiedz
@fredo: Źródłem jest esej How to be a good communist, który został napisany ręcznie (więc jeśli faktycznie istnieją wątpliwości można skorzystać z opinii grafologów). Nie widzę podobieństw między tym tekstem, a tekstem Liu Shaoqi pod tym samym tytułem i pierwszy raz słyszę o tym, żeby ten pierwszy miał być "plagiatem" drugiego. Nie widziałem też nigdzie informacji o tym, że ktoś podważa autorstwo tego dzieła Mandeli.
  • Odpowiedz
@Vealheim:

Nie widziałem też nigdzie informacji o tym, że ktoś podważa autorstwo tego dzieła Mandeli.


LOL. To ty masz udowodnić, że to jest tekst Mandeli. Nie ma na to żadnych dowodów. Jeśli masz wątpliwości to proszę skorzystaj z opinii grafologa (gdzie jest ten tekst napisany ręcznie, czy ktoś go widział?). Bez jakiegokolwiek dowodu to ten cytat jest nic nie warty na razie. Trochę honoru pliz.
  • Odpowiedz
@fredo: Ciężar dowodu spoczywa na oskarżycielu. Ty twierdzisz, że to nie jest dzieło Mandeli więc to Ty powinieneś ten fakt udowodnić. Jeśli następnym razem zacytuje Pana Tadeusza i stwierdzisz, że nie napisał go Mickiewicz to też będę miał szukać dla Ciebie dowodów?

Nie znalazłem żadnego artykułu kwestionującego autorstwo tego tekstu i dziesiątki, które się na niego powołują pisząc, że autorem jest Mandela. Ty twierdzisz, że autorem jest ktoś inny i popierasz
  • Odpowiedz
@Vealheim: Chryste Panie... To już się robi naprawdę absurdalne. Piszę coś takiego:

Vaelheim napisał: jestem wielbłądem


I zgodnie z Twoją logiką teraz to ty masz udowodnić, że to nie ty napisałeś. #!$%@?... Zgodnie z tym co piszesz to mogę sobie teraz pozmyślać cytaty Korwina i kazać Tobie szukać źródeł LOL. Niezły logik z Ciebie.

Polecam poczytać i uzupełnić elementarne braki... http://pl.wikipedia.org/wiki/Ci%C4%99%C5%BCar_dowodu
  • Odpowiedz
@fredo: Absolutnie nie rozumiesz w czym rzecz, mamy do czynienia z zupełnie inną sytuacją niż przedstawiłeś.

Po pierwsze: podałem źródło cytatu.

Po drugie: poglądy w nim wyrażone nie są rewolucyjne względem tego co wiemy o Mandeli z innych źródeł - są zgodne z tym co głosił w swoich przemówieniach i odpowiadają jego biografii (wiadomo, że był członkiem partii, komunistą i za życia się tego nie wyparł).

Po trzecie: nie ma podstaw,
  • Odpowiedz