Wpis z mikrobloga

  • 2
#motoryzacja #samochody
jak ja kocham rynek zamienników części samochodowych. Kupujesz pompę za 160 zł w hurtowni marki tej samej która wyprodukowała oryginał i przychodzi ci że zeszlifowanym logiem toyoty ( ͡° ͜ʖ ͡°) chciałbym tylko wspomnieć że ta sama pompa tylko z nie zeszlifowanym nazwą jest dostępna za jedynie 590 zł w ASO i czekaj se 2 tygodnie, przy okazji chciałbym żebyście zauważyli jaką prowizje wynoszącą jedynie 370% przebicia ceny ma ASO ( ͡º ͜ʖ͡º). Kolejny przykład kupujesz części za 450 zł marki japanparts odsyłasz bo ci się nie podoba następnie kupujesz części z ashika za 180 zł i przychodzi ci części z japanparts tak ta samą części z tym samym numerem i pudełkiem jaka kupiłeś wcześniej za blisko 500 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przykładów mógłbym mnożyć, a najlepsze jest to że właśnie producenci części samochodowych w porównaniu do elektroniki nawet nie chce im się zmieniać nazwy/opakowania nic po prostu mają to w dupie. Mirki strzeżcie się żeby nie być frajerem, powiem tylko tyle patrzcie się która marka podlega drugiej/z jakich marek składa się dana grupa np Bilstein posiada marki SWAG, febi, blueprint a każda z tych marek ma inne ceny tych samych części ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 4
  • Odpowiedz
@lubiep sytuacja z roboty. Kiedyś potrzebowałem egr do polo. W hurtowni Po naszych znizkach pierburg 600, ale mnie tknęło, sprawdzam allegro, a tam 320: co jest, mówię? Zamówiłem z allegro.
Przyszedl. Tylko jedna drobny mankament, otwór na spaliny nie był otworem a litą stałą XD odpad produkcyjny

i druga strona medalu to marki typu maxgear, których części potrafią nie działać od nowości xD i też mógłbym się produkować o tym w nieskończoność
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@trzyakordy też miałem podobną sytuację w jednej z najpopularniejszych hurtowni motoryzacyjnych w internecie zakupiłem po promocji panewki wału uwaga sprawdzałem 5 razy pisało Fabrycznie Nowe + miałem zapisana w google stronę w razie czego. Panewki przyszły i ewidentnie były używane/po zwrocie otwarte z przeciętnymi plombami to jeszcze na dodatek by całkiem mnie zdenerwować nadwymiar a nie nominał jak zamawiałem ( ͡º ͜ʖ͡º) Ciekawe jak często robią nas
  • Odpowiedz
@lubiep stary xd kiedyś nam przywieźli też czujnik temperatury bodajże, z helli zamawialismy, otwieramy a w środku jakiś zgrzybialy czujnik ciśnienia klimy z toprana :D to jest hit
A miłym zdziwieniem było już jakiś czas temu jak się okazało, że żadna hurtownia nie miała części taniej niż aso xd i dotyczyło to forda, merca i BMW. Hurtownie miały zamienniki DROZEJ niż aso oryginały :D
  • Odpowiedz
@lubiep: Temat stary jak świat. Od dawna mówi się, że marże na nowe auta nie są za duże i ASO zarabiają na serwisowaniu/naprawach. Stąd i taka przebitka.
  • Odpowiedz