Wpis z mikrobloga

Teraz to już na pewno kupuje alfe xD. Po 4 latach z niemieckimi autami, które nigdy mnie nie zawiodły czas przerzucić się na coś włoskiego.
Alfa 156 (polift) 2.4jtd (bez klap) czy 147 (polift) 1.9jtd 150km czy GT 1.9jtd? Budżet, dajmy na to 12k. Nie chce pchać się w 159 bo do 15k chyba będą problemy z tym autem. Chociaż może i nie? Co byście doradzali? Zaznaczam, że auto raz do roku musi zrobić eurotripa na strzała

#alfaromeo #156 #147 #motoryzacja #samochody #pytanie
  • 22
  • Odpowiedz
@MostlyRenegade: znaczy, mógłbym dołożyć te 10k i kupić "coś nowszego" pewnie francuskiego lub włoskiego. No ale, boje się tych nowych aut trochę i kosztów z tym związanych xD nie wiem czy słusznie czy nie. Ojciec ma Clio z 2021r i ehhh. No ja bym nie chciał, dlatego szukam czegoś starszego, Niemce też mam 20 letnie + od 4 lat zawsze bezproblemowo wracałem z długich podróży. Czy alfy mogą nie domagać na
  • Odpowiedz
@RwandyjskiFront:

Nie chce pchać się w 159 bo do 15k chyba będą problemy z tym autem.

Do 15k można znaleźć coś dobrego bo to stare auto już. To, że niektórzy chcą znacznie więcej za 15 letnie 1.9 nic nie znaczy.
  • Odpowiedz
@RwandyjskiFront: 147 jest fajny relatywnie małym autem, ale w środku jest relatywnie sporo miejsca. Bardzo sobie chwaliłem. Bagażnik tylko mały wiadomo. 156 po lifcie jest imho bardziej uniwersalna, bo jednak sedan ale nadal bardzo zgrabny. Nie jest tak duża jak 159 co dla mnie jest osobiście plusem, szczególnie jak się duzo jeździ po mieście.
  • Odpowiedz
@Variv: ogólnie jeździmy do wakacji do Włoch/Francji/Chorwacji w tych dwóch pierwszych krajach jest ogólny problem z parkowaniem czegos większego niż mini Moris. A4 w kombi dostawałem białej gorączki, dlatego też wolałbym 147. A supa/dmuchany kajak i 2 walizki i tak wcisne pewnie. Nawet kosztem tylnych foteli
  • Odpowiedz
@RwandyjskiFront: miałem 156 2.4 JTD po lifcie i nigdy więcej. Sztywna, plastiki tragedia, osprzęt silnika klękał po kolei, wsadziłem drugie tyle za ile kupiłem (8k skromne) a to było już parę ładnych lat temu. Jedyny plus to trakcja i moc, ale to nie rekompensowało wad.
  • Odpowiedz