Wpis z mikrobloga

@GratisLPG: podoba mi się jak ludzie trzymają siersciuchy w niewoli które kompletnie nie nadają się do mieszkania w mieszkaniu w mieście przez co męczą się okrutnie całe swoje życie, tylko i wyłącznie dla zaspokojenia ego człowieka który jest właścicielem zwierzaka bo przecież on potrzebuje towarzystwa....ale to najgorsi wg nich są ci od fajerwerek.....
To tak jak by Niemcy trzymali Żydów w gettach ale to warszawiacy są źli bo używaja fajerwerek i
@GratisLPG ale nie szerz niesprawdzonych fejków. Byłem tam i wcale nie było jakoś głośno

"Tegoroczne Widowisko będzie miało nową, proekologiczną formułę. W odpowiedzi na wyzwania Europejskiego Zielonego Ładu do pokazu zostanie użyta najnowocześniejsza pirotechnika „silence” - znacznie cichsza, ale równie atrakcyjna wizualnie, co pirotechnika tradycyjna."


Źródło: https://lifeinkrakow.pl/w-wolnym-czasie/3241,dzis-najwieksze-swieto-smokow-na-swiecie-beda-ekologiczne-fajerwerki
@GratisLPG
1. Różnica w takich eventach jest taka, że to lokalne zjawisko i trwa krócej, niż typowy wieczór sylwestrowy w całej Polsce.
2. Przy takiej imprezie sebixy nie #!$%@?ą achtungami tydzień przed i miesiąc po, że można zostać zawału serca, ale widzę, że ciężko rozróżnić. xD
@xBARTEXx: Co mają sebixy nakarmiające achtungami, do miejskiego pokazu fajerwerków w sylwestra? Jak miasto nie robi fajerwerków w sylwestra, to sebixy nagle przestają #!$%@?ć achtungami?

W jaki sposób odwołanie miejskiego pokazu fajerwerków w sylwestra, ze względu na zwierzęta, i organizowanie pokazu fajerwerków w inny dzień, jest sensowne?
Przecież dla zwierząt lepiej gdyby miasto zrobiło miejski pokaz w sylwestra, i tak ludzie sami strzelają, a nie robiła fajerwerków w inne dni.
@xBARTEXx: Nie, jeśli chcesz żeby inni nie odpalali fajerwerków, to ich samemu nie odpalasz. Jeśli fajerwerki są problemem, to cały rok, a nie tylko w sylwestra.

Taki dodatkowy pokaz jest ogromnym problemem.
1. Różnica w takich eventach jest taka, że to lokalne zjawisko i trwa krócej, niż typowy wieczór sylwestrowy w całej Polsce.


@xBARTEXx: Czyli rozumiem, że w przypadku lokalnego zjawiska pieski się nie boją, bo wiedzą, że to lokalne zjawisko? xd. Przecież dzieje się to samo co w sylwestra - strzelają. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Potezny_PiSowski_Inwestor: widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Tak jest w przypadku wzięcia dorosłego kota biegającego wolno po podwórku i zamknięcie go w bloku. Kot, który od małego jest ograniczony ścianami mieszkania nie ma zupełnie tego o czym pisałeś. Dla niego wyjście na dwór jest cholernym stresem i on nie chce tego robić, boi się wtedy szumu wiatru, lecącego liścia i cały czas jest w stanie zagrożenia. Nie, domowe koty
Co innego #!$%@? gówno petardami przez tydzień równo co pół godziny przez cały #!$%@? dzień i noc przez patologicznych sebeuszy co rzucają petardami nawet za płot do ogrodu.


@Greg36: To zatem jest to problem petard, czy sebeuszy?
To zatem jest to problem petard, czy sebeuszy?


@GratisLPG: Tak można każdy problem rozważyć. Jakby zlikwidować mandaty i znieść limity prędkości to większa ilość wypadków by była problemem samochodów czy debilów co ryzykownie jeżdżą? Od tego są właśnie zasady i regulacje żeby takie problemy rozwiązywać.

Zakazać sprzedaży fajerwerków osobom bez zezwolenia z wyłączeniem 30 i 31 grudnia. Teraz wystarczy byle odpust w kościele i już cała masa tego gówna jest odpalana,
Zakazać sprzedaży fajerwerków osobom bez zezwolenia z wyłączeniem 30 i 31 grudnia. Teraz wystarczy byle odpust w kościele i już cała masa tego gówna jest odpalana, do tego wysokie mandaty za odpalanie fajerwerków poza sylwestrem i nowym rokiem bez zezwolenia.


@Greg36: Może u ciebie w mozambiku tak jest. U mnie i w moich okolicach jak jest odpust to jest cisza. Wedle lewactwa najlepiej wszystko zakazać i wtedy będzie spokój. xd.
@GratisLPG: panie, gadasz pan głupoty.

W 95% pokazu były ciche - chyba w 6 momentach w okolicach w których stałam wybuchy było słychać głośno... Samo to że przez praktycznie cały czas to muzyka a nie wybuchy była głównym dźwiękiem całkiem sporo mówi o tym jak ciche to były fajerwerki.

(A sama muzyka #!$%@? brzmiała jakby puscili skompresowaną mp3 z masą artefaktów, poczułam się jak dziecko słuchające explosion przesłanego przez irde)

Mam
@Axoi: Tak, nawet w wariancie który opisałaś wyżej. Miasto mogło zorganizować go również w sylwestra, tłumaczenie się zwierzętami i zanieczyszczeniem powietrza, a później zorganizowanie pokazu fajerwerków w innym terminie, pokazuje że urzędnicy to hipokryci.
Wedle lewactwa najlepiej wszystko zakazać i wtedy będzie spokój. xd.


@GratisLPG: No i oczywiście demagogia "leffactwo chce wszystkiego zakazać" XD Ja tu mówię o ograniczeniach i regulacji a nie całkowitym zakazie bo tak i już. W sylwestra i nowy rok niech sobie postrzelają ile chcą, ale ograniczyć to tylko do tych 2 dni i jakiś dużych wydarzeń, nie że co którąś sobotę ktoś sobie na weselu robi pokaz.

Może u ciebie