Wpis z mikrobloga

Ale kipi od was rasizmem


@Saridia: Rasizmem kulturowym. I tak, jak najbardziej. Jak najbardziej jestem rasistą kulturowym. Problem?
Nie zamierzam szanować kultury np kanibali, kultury 3 rzeszy Niemieckiej czy kultury komunistycznych Chin.
Natomiast nie zgadzam się z tym, że jakaś grupa jest podczłowiekiem, bo mają inny kolor skóry, wzrost czy inną genetyczną ceche.
Np tak samo gardze polską komunistyczną kulturą i jestem wobec tego okresu kultury rasistowski, bo uważam go za
@hansschrodinger: Wydaje mi się, że on stworzył sobie prostego chochoła do obalenia, bo jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś argumentował, że binarność to konstrukt wyłącznie zachodni. Natomiast wiele osób zwracało uwagę na to, że były regiony, gdzie społeczeństwo miało luźniejsze podejście do takich rzeczy jak płeć i orientacja seksualna, ale angielscy kolonizatorzy wprowadzali ostre prawo regulujące zachowania z tego zakresu.
@Serrrek: Zauważ, że 20 lat temu jak mówiono w telewizji, że chłop czuje się kobietą i chce się podjąć operacji, to jednak ludzie mu współczuli. Teraz doszło do tego, że według popularnej opinii LGBT którą nogą wstajesz, takim czymś możesz się czuć. Dziś chłop, jutro baba, a w poniedziałek helikopter bojowy. Pewnie, nie ograniczaj się, możesz być kim chcesz. Aktualnie budzi to jedynie uśmiech politowania.
Dziś chłop, jutro baba, a w poniedziałek helikopter bojowy


@MirkobIog: W sumie nawet gdyby tak było to i dalej o wiele, naprawdę o wiele mniej absurdalne niż religia, a póki co żyjemy w kraju w którym za zbyt śmiałą krytykę religii (ale tylko tej jednej wybranej) można dostać wyrok.

Zauważ, że 20 lat temu jak mówiono w telewizji, że chłop czuje się kobietą i chce się podjąć operacji, to jednak ludzie
@hansschrodinger: Spoko, że film ma kontekst, ale komentujący mają wywalone na to i piszą o normalności ich wypowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym wybrał jeden lud, a mógł wziąć taki, który ma inne podejście do płci. Do tego wybrał dosyć paskudny, który powinien być już dawno zaorany ¯\(ツ)_/¯

@El_Trufel: Neutralna ciekawostka przedstawiana przez skrajnego konserwatystę, wstawiona na wykop z jakże neutralnym tagiem #bekazlewactwa


@