Wpis z mikrobloga

Lecę we wtorek #ryanair do Polski. Przy odprawie wymagali dokumentów COVID-19, zignorowałam to. Na bilecie czerwone ostrzeżenie, że nie ma dokumentacji COVID-19 i spamują mnie mailami i powiadomieniami o nie przyjęciu na pokład xD dalej to ignorować?

#uk #kiciochpyta
  • 11
  • Odpowiedz
@Enelya: jak leciałem z Irlandii do Polski to też mnie tym spamowali, sprawdziłem strony rządowe, było napisane że już nie wymagane są żadne dokumenty i po prostu zignorowałem te monity. Formularza z lokalizacją też nie wypełniałem, nikt się nie czepiał przy boardingu czy potem na kontroli granicznej po wylądowaniu.

"Od 28 marca zostaje zniesiony obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu granicy
Od dnia 28 marca 2022 r. na podstawie przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz 673) zniesione zostają wszelkie ograniczenia w podróżowaniu do Rzeczypospolitej Polskiej, co oznacza, że nie ma już obowiązku:

- legitymowania się podczas przekraczania granicy
  • Odpowiedz
@Enelya: Tak, możesz to zignorować, bo lecąc do Polski już nie wymagają aktualnych testów/szczepień oraz karty lokalizacyjnej, więc najwidoczniej ryanair nie aktualizuje tych alertów albo po prostu robi sobie dupochron w razie w.
@Budo: Nie trzeba już przekładać żadnych dokumentów przed albo po wylocie do Polski, tak że nie rób ludziom mętliku w głowie swoimi nic niewnoszącymi uwagami.
  • Odpowiedz
@Budo: a co ma zrobić, skoro żadnych papierów związaych z kowidem formalnie nie wymagają już teraz? Te ostrzeżenia wprowadzają w błąd, powinny sie wyświetlać lub nie zależnie od trasy, a nie domyślnie dla wszystkich.
  • Odpowiedz