Wpis z mikrobloga

Chce sobie zrobić sobie elektromagnes, ale taki najlepiej na 230v. Chyba nie musi być jakiś duży, ma utrzymać tylko "garnek" w miejsu, powiedzmy że o wadze 10Kg. Czy taki magnes może pracować bez przerwy? Trudne jest jego wykonanie? Czy to aby nie jest juz przerost formy nad trescią, aby taki garnek o niskiej wadze trzymać elektrofalami, zamiast trytytkami? #elektroda #elektrodacontent #pytanie #przemysleniazdupy #przemysl #majsterkowanie
  • 15
@Zgryd: Słyszałem że elektromagnes z rozrusznika by się nadał, no nie wiem. Gdybym nawet zastosował taki na 24v albo 2 w szeregu to i tak zbytnio nie mam czym tego zasilic. W pierwszym pocie z czasem pracy to trochę przesadziłem, no ale takie 2-4h ciągłej pracy musiało by sobie to radzić a gdybym zastosował 2 to by mogły pracować nawet na zmianę. W zasadzie to nie wiem czy nie kupie takiego
ja bym celował w stycznik, tam jest cewka


@Zgryd: O, przypomniało mi się że akurat mam taką i nawet duzo zwojów nie odwijałem bo miałem gdzieś tym ścieżki na pcb wzmacniać ale ten lakier co jest na drucie jest zbyt irytujący. Jak nie jest gdzieś zwarta bo pochodzi ze skopconego chinskiego przekaznika to jutro zobaczę czy wytrzymie ze 100v bo noominalnie przekaznik był na 12v ( ͡° ͜ʖ ͡
nosilwilkrazy_kilka - > ja bym celował w stycznik, tam jest cewka

@Zgryd: O, przyp...

źródło: comment_1654465280KaOxlFYButFBUVCn4eN7XZ.jpg

Pobierz