Wpis z mikrobloga

@mrmoon: @Dreampilot: On jest dla początkujących i nic nowego już nie dodaje co już powiedział tylko "recyglinguje" kontent. Przez pierwsze 10minut jedno słowo "selfdeception" nie dodając nic konkretnego, same ogólniki o kanale.
Ogólnie z nim są powiązane różne kontrowersje, dlatego m.in. skasował konto na reddit, potem założył kolejne i znowu skasował. Musiałem słuchać na prędkości x2,5 tak wolno nawija i tyle wypełniaczy od głównego wątku. Jednie w sumie jedno zdanie
@mrmoon: Większość "śladów" została usunięta i są tylko niepełne treści i często to indywidualne historie z nim związane. Np. Aspekt uważności w kontekście okularów jako uznał, że on jest "twórcą metody/techniki". Opatentował obiekt kontekstu uważności/Mindfulness jako RT. Na reddit ktoś pisał, że też na to wpadł, a ktoś inne, że jeszcze inny autor przed nim opublikował taki motyw. On na to, że nie chce być z nim kojarzony i pierwszy raz
@billuscher: chyba byłem jednym z nich xD @Trewor: pamiętasz może nazwy tych usuniętych kont? Widziałem wcześniej to co miał na swojej stronie ale chyba zbyt bezkrytycznie patrzyłem na niego i "jego" techniki, a to błąd, sam brytyjczyk nie raz mówił o mindsecie podważania rzeczywistości i "critical thinking"
@mrmoon: Chcesz zatrzeć ślady "minionie" po zaraportowaniu mu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Mindset jest dynamiczny i złożony i posiada co najmniej 2 warstwy jak i jest go kilka typów typowo pod LD. Oficjalnie znany jest w sumie, ogólny z jeden typ.

Usunięte konta były nazwą kanału, zmieniał minimum 3 razy jak i miał osobne nieoficjalne konto do pisania komentarzy, jakieś inutsheli czy jakoś tak.
@mrmoon: @billuscher:
"Nietechniczne" podejście. Tak naprawdę on już nie ma nic nowego do powiedzenia. Utrzymuje ruch na kanale, zainteresowanie kanałem/tematem ze względu na współczesny model biznesowy jakim jest m.in. oficjalne/nieoficjalne naganianie w ten sposób na zakup książki, (drogiego kurs za 1/godz). Oraz ze względu na to jak działają algorytmy Youtube, musi coś wrzucać nawet jeśli ciągle tylko robi recykling tego co już powiedział bo jak nie to algorytmy np. ukryją
@Trewor: jakie osoby w to miejsce polecałbyś śledzić? Ewentualnie jakieś materiały / książki. Na ten moment chcę bardziej zagłębić się w działalność Charliego Morley, dzięki @DreamPilot za podlinkowanie wywiadu z nim w jednym z komentarzy, muszę przyznać że mnie to zainspirowało, a tego mi właśnie często brakuje - inspiracji
@mrmoon: Z takich którzy mają bardziej praktyczne rady, wskazówki i dodają regularnie to Tipharot.
Teraz dodał wideo i rozwinął to o czym wspomniałem, że było jedynie użyteczne ze strimu DL nt. RT i Mindsetu. Też musiał oglądać i dodał więcej na ten temat. Ogólnie nie ma za wielu, którzy mówią coś więcej poza to co już istnieje w obiegu.

Z książek to te klasyki w temacie od LaBerge, ale w większości
@mrmoon: Nie ma za co, mnie też to wideo zainspirowało i tej samej nocy miałem LD.
Charlie Morley wywodzi się z buddyzmu ale w praktyce mało go wplątuje, przynajmniej w "Lucid Dreaming. A Beginner's Guide to Becoming Conscious in Your Dreams" którą czytałem. Ta książka to praktyczny przewodnik z dużą ilością tipów i porad.Niby nic nowego ale gość potrafi zainspirować. W późniejszych książkach poszedł mocno w idee Junga, w pracę z
@Dreampilot: Powiem, że nowych idei jest sporo, a mówię z doświadczenia(jak egoistycznie by to nie brzmiało) i technicznego poszukiwania "how to LD". Te "Kinjutsu" robi robotę, które stosuję. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Co do tych "filarów" to tak, są to istotne elementy ale większość z nich jest źle rozumiana i w takim ogólnie panującym "rozumieniu" stosowana.
W rzeczywistości w metodach kognitywnych te filary mogą być tworzone