Wpis z mikrobloga

Napisałem se właśnie licencjat i mam pytanie o #antyplagiat. Mam pracę przeglądową więc w zasadzie całą oparłem o źrodła, tj. badania i artykuły naukowe. Nie przepisywałem niczego słowo w słowo tylko wiadomo starałem się własnymi słowami no ale ogólnie sens praktycznie zawsze pozostawał mniej więcej taki sam, no bo inaczej zakłamałbym przecież wynik pracy skoro jest przeglądowa xD. W takiej sytuacji wywali mi plagiat czy nie? Bo zastanawiam się czy jeszcze raz nie przepisać pracy żeby było jeszcze bardziej własnymi słowami.

#studbaza #studia #plagiat
  • 25
@Daqnny źródło będzie Cię chroniło w ten sposób że nawet gdy dany fragment pracy program uzna za plagiat ale mając do tego fragmentu źródło promotor nie będzie tego uwzględniał jako plagiat a do niego należy ostateczna decyzja czy praca przeszła system antyplagoatowy czy nie
hej a w zasadzie jak to jest z przypisami


@Daqnny: Sprawdź w regulaminie uczelni. Cytaty nie są magicznym sposobem na ominięcie JSA i on nie jest w stanie stwierdzić czy cytujesz czy robisz plagiat. Przy pewnym poziomie wykrytego plagiatu promotor nawet gdyby chciał to nie ma nic do gadania i praca idzie od razu do komisji która ma potwierdzić czy doszło do plagiatu. Czasami promotorzy mają gdzieś wykryte zapożyczenia i każą
ja nie mam praktycznie żadnych cytatów dosłownych, same parafrazy i podpięte do nich przypisy dolne


@Daqnny: To popytaj się kumpli czy im wykryło parafrazy na Twojej uczelni. Uczelnia może ustawić JSA by był w stanie znaleźć synonimy oraz przestawienia szyku wyrazów dla cytatów z innych prac.
@AssRock: Lipton, bo nie mam żadnych kumpli którzy studiowali na tej uczelni xD Z roku tez nie mogę nikogo zapytać, bo chce się bronić w terminie zerowym czyli najszybciej ze wszystkich. Mam spoko promotorke wiec jej szczerze napisałem ze się cykam i zobaczymy co mi odpisze