Wpis z mikrobloga

Tak w zasadzie to co teraz przemawia za kupnem #ps5?
Ekskluzywy wychodzą na pc, gry na konsole drogie, abonamenty to #!$%@?. Osobiście wolę granie na konsoli, już bez polemizowania co jest lepsze i dlaczego, po prostu preferuje. Aktualnie jedynym rozsądnym wyborem byłoby dla mnie kupno Xboxa

#xbox #gry #pcmasterrace
  • 38
  • Odpowiedz
Aktualnie jedynym rozsądnym wyborem byłoby dla mnie kupno Xboxa


@TadzioNorek: gierki PSa wychodzą na konsolę po kilku latach i używasz tego jako argumentu i jednocześnie piszesz, że wyborem byłoby kupno Xboxa, który swoje gry wypuszcza day1 na konsoli i na PC, brzmi logicznie.

PS ma fajnego nowego pada, featury DualSense robią mega robotę w gierkach, mimo wszystko nadal ma swoje gry ekskluzywne, które na PC będą wychodzić ze sporym opóźnienie,
  • Odpowiedz
@TadzioNorek: PS5 to moja pierwsza konsola, ogólnie nie żałuję.

Plusy:
- Nie grałem wcześniej w żadne exclusive'y więc za 120 zł na rok mogłem ograć sporo fajnych tytułów z PS+ Collection.
- Szybkie odpalanie gier (loadingi i ogólnie włączanie konsoli - podnosisz pada i po 5 sekundach kontynuujesz grę z wczoraj)
- Kupowanie i sprzedawanie używanych gier - na PC już tego nie ma, a to robi
  • Odpowiedz
  • 0
@TadzioNorek
- nowe exclusivy only ps4/ps5 (wiadomo, po jakimś czasie wyjdą na pc, ale kto wie za ile i czy wogóle wszystko wyjdzie)
- pad
- blu ray 4k
- ps plus extra
  • Odpowiedz
@TadzioNorek: PSVR2, który ma wyjść chyba na święta w tym roku, jeśli ogarną jakieś fajne gry - będzie super (biblioteka na PSVR1 była całkiem imponująca, zwłaszcza biorąc pod uwagę ile czasu temu wyszło). Będzie Horizon Zero Dawn VR (spinoff z inną historią, zrobiony od początku pod VR i inne). Poza tym te parę exclusivów + pad.
  • Odpowiedz
Tak w zasadzie to co teraz przemawia za kupnem #ps5?


@TadzioNorek: chęć posiadania konsoli stacjonarnej i preferowanie biblioteki PS5 nad XSS? Większość konsolowców nie ma peceta do gier AAA.

Co raz oczywistsze te pytania.
  • Odpowiedz
  • 0
@ampcode Oo psvr chetnie bym obadał, nie mialem możliwości ograć na pierwszej wersji. Zasadniczo mialem z VR kontakt tylko przez oculus questa 2, ale ponoc gogle od sony są lepsze, no i z pewnością ciekawsza biblioteka. @Cinkito @JackBauer może nie bralem nigdy PSa pod uwage właśnie z tego względu że z każdym rokiem eksy są dla mnie coraz mniej zachęcające, żadnej z wymienionych nawet mając możliwość na pececie ograć
  • Odpowiedz
  • 0
@Theos Wydaje mi się ze jednak jest w tym jakaś ogolnoprzyjeta forma od lat ze konsola = playstation, wezmy pod uwagę ze duża część odbiorców to osoby kompletnie zielone w tym temacie, chcace po prostu pograc w fifke po pracy. Nawet w robocie czy gdziekolwiek spotykam się z tym że na konsole mówią plejstejszyn, więc wybór jest jeden ( ͡º ͜ʖ͡º) Dopytuje bo ciekawi mnie skąd
  • Odpowiedz
w zasadzie to co teraz przemawia za kupnem #ps5?

Ekskluzywy wychodzą na pc, gry na konsole drogie, abonamenty to #!$%@?.


@TadzioNorek: Gdyby PC nie kosztował tyle co dwie i pół konsoli to bym się nie zastanawiał. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dopytuje bo ciekawi mnie skąd ta dysproporcja z kupnem xboxa i PSa


@TadzioNorek: w poprzedniej generacji Playstation odjechało Xboksowi daleko w Europie i skutki tego będzie widać nawet jakby abonament Xboksa kosztował 20 zł na miesiąc. Ludzie mają swoje konta na PS, biblioteki gier, konta w grach, znajomych, czekają na sequele. Casuali nie interesują indyki, grają mało, tylko w hity albo w F2P.
  • Odpowiedz
@TadzioNorek: Xbox dla mnie jest kompletnie bezużyteczny. Z tego względu że gamepassa sobie możesz wykupić na pc i masz w 100% to samo. Mam jeszcze w miare na chodzie pcta z RTX 2060, wszystkie gry śmigają na high ustawieniach, więc xbox w moim przypadku jest zbędny.
PC - Część exów +gamepass
Plejka - wszystkie exy
Xbox - sam gamepass. Czyli NAJMNIEJ ekskluzywnie z tych trzech platform.

Mieć konsole i nie
  • Odpowiedz