Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu chwaliłem się moim zestawem #bron
Dzięki Wam zwróciłem uwagę na pin w db15, był wadliwy, oddałem karabin na gwarancję i dostałem możliwość wymiany na nieco droższy Armalite M15 defensive sporting. Armalite ma ugruntowaną pozycję na rynku i nie musi aż tak się "starać" więc chwyt i kolba w porównaniu do DB bardzo podstawowa. Piszę teraz bo chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was ma taki karabin albo doświadczenie w strzelaniu z niego? Co sądzicie o tym karabinie i na co zwrócić uwagę przy eksploatacji?
#strzelectwo
#bronpalna
#pozwolenienabron
Prezes92 - Jakiś czas temu chwaliłem się moim zestawem #bron
Dzięki Wam zwróciłem uw...

źródło: comment_1654175075b46zkxi3oKTyfOL96VOPuv.jpg

Pobierz
  • 12
@Prezes92: konfiguracja jest podstawowa, ale samej broni niczego nie brakuje.

Jak będziesz miał ochotę to możesz się pobawić w upgrade'y - wymienić kolbę, chwyt pistoletowy, spust, a nawet łoże (handguard). Ta ostatnia rzecz to najwięcej zachodu, ale też efekt może być fajny.

Co do eksploatacji - obejrzyj ze dwa filmy na YouTubie jak czyścić i smarować. Ja bym nie przesadzał z olejem - AR-y raczej lubią cienki film niż pływanie w
@Polinik: chodzi o trzpień retencyjny od ciężarka w prowadnicy kolby. Jak jest w nieprawidłowym miejscu to na ciężarku pojawiają się "ogryzienia" i w końcu pin zostaje wyłamany. Czasem też dziura pod niego jest wyfrezowana tak źle, że karabinek nie chce się prawidłowo przeładować. Nie tylko Diamondbacki miały ten problem, bo i była cała partia Aero precision które miały dokładnie tak samo.

@Prezes92: to co z każdym tanim gówno ałerem -