Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Piszę z anonimowych bo trochę wstydzę się zadać pytanie normalnie z obawy że zostanę wyśmiany przez stałych bywalców tagów #elektryka i #budownictwo a ja po prostu chcę się czegoś nowego nauczyć, (,)

Sprawa jest prozaiczna chciałbym podłączyć dzwonek na furtce.
Zakupiłem dom. Niestety nie mam kontaktu z człowiekiem który x lat temu tą chatę budował. W tymże domu z frontowej ściany wychodzi 4 przewody 3x2,5 (kable A,B,C,D) ale tylko w jednym jest napięcie (kabel D). Z kolei w domu w przedsionku ze ściany wychodzi mi przewód również 3x2,5, który ewidentnie był przygotowany pod dzwonek. Żeby zorientować się który kabel jest przeznaczony pod dzwonek zrobiłem taki oto eksperyment, na końcu kabla w przedsionku podłączyłem żarówkę następnie kabel D (z napięciem) próbowałem połączyć z innymi wystającymi ze ściany frontowej (A,B,C) licząc że żarówka zaświeci. Nic się takiego nie stało. Łącząc kabel D z kablami B i C wywala mi korki. Podpowiedzcie proszę jak to samemu można ogarnąć.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6298afae666850b60d8fd09a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 4
  • Odpowiedz