Wpis z mikrobloga

@wszystkoSieZmienia: Na WPPT chyba więcej matmy i teorii, na WIZ typowe klepanie kodu, według mnie jak celujesz w programowanie wysokopoziomowe to WIZ jak najbardziej (aczkolwiek nie miałem za bardzo styczności z WPPT, tylko z W4 i W8).
  • Odpowiedz
ale klepać kod to ja mogę sobie w domu, studia do tego nie są koniecznie potrzebne. Dlatego bardziej bym się widział na WPPT, tylko właśnie boje się tej teorii ;__;. Kiedyś widziałem jakieś prezentacje z algorytmów chyba dla WPPT i ogólnie kosmos
  • Odpowiedz
@wszystkoSieZmienia: To słabo przeglądałeś. Na wppt jest 3 razy więcej matematyki niż na pozostałych, na elektronice jest dużo elektroniki(thx cpt obvious :D),a nawet automatyki, a w8 tak jak tu pisali, z tym, że algorytmów więcej niż na w4 i obiektowe podejście z czym na w4 jest słabo.
  • Odpowiedz
@wszystkoSieZmienia: Nie wiem jak to wygląda obecnie, ale 4 lata temu kumpel poszedł na infe na wppt z racji tego, że tam jest najniższy próg punktowy. Z tego co opowiadał z różnych matematyk tak ich tyrali, że 1 semestr tylko jakieś 80 osób zaliczyło.
  • Odpowiedz
@wszystkoSieZmienia: Ja jestem z Inf WPPT. Mam znajomych na WiZ i orientuję się w sytuacji. Jak masz pytania to pytaj.

Ogólnie, prawda, na PPT większy nacisk jest na podstawy matematyczne i teoretyczne. Ale nie ma co panikować i się tego bać. Algorytmy mimo, że są trudne, są bardzo ciekawe. Jeśli będziesz się uczyć systematycznie zdasz na pewno. Jedna złota zasada: Pół dnia przed egzaminem nie nauczysz się niczego! Nie ma tu
  • Odpowiedz
@wszystkoSieZmienia: Klepać to sobie możesz, pod "klepanie kodu" na studiach mam na myśli to co jest dla takiego klepacza typowe, czyli nauka wzorców projektowych, projektowania oprogramowania itp., a nie sama nauka składni. Poza tym wszystkiego się możesz ( i musisz) w domu nauczyć, algorytmów i matematyki też, studia się robi dla papierka i żeby poznać ludzi z branży. a nie żeby się czegoś nauczyć ;]

Dlatego idź tam, gdzie będzie Ci
  • Odpowiedz
@marooned: Dzięki za obszernego posta :) Na którym roku jesteś? Jak dużo ludzi początkowo odpada z tych studiów? Rozumiem, że bardziej przez matmę niż podstawy informatyki? Jesteś zadowolony z wyboru tego kierunku? ;p. Co jest Twoim zdaniem najsłabszego na tej informatyce?
  • Odpowiedz
@wszystkoSieZmienia: Jestem na trzecim roku. Najwięcej ludzi odpada po pierwszym semestrze. Na pewno ponad połowa. Pierwszy rok informatyki ma tyle samo przedmiotów matematycznych co matematycy (oczywiście na inf jest "trochę" łatwiej z nimi). Dlaczego aż tyle osób odpada ? Wg mnie dla tego, że na ppt większość osób idzie dla tego bo gdzie indziej się nie dostała, a chcą koniecznie studiować informatykę. Z podejściem totalnego #!$%@? na ćwiczenia, kolokwia i "bez
  • Odpowiedz