Wpis z mikrobloga

@kasiaaaaaaaaaa: Nie wiem czemu tak panikujesz... Weź inspektora do odbioru. Masz prawo nie odebrać mieszkania dopóki deweloper nie naprawi usterek znalezionych przez inspektora (a jak deweloper spóźni się z odbiorem ze swojej winy to będzie płacił karę umowną za opóźnienie), a te usterki które będą wpisane w protokół odbioru podczas przyjęcia mieszkania deweloper ma obowiązek naprawić w ciągu 30 dni.

Poczytaj o procedurach zamiast panikować na Wykopie.
@kasiaaaaaaaaaa: to kosztujące grubą kasę mieszkanie, nie bądź cebulą tylko na odbiór weź typa co się tym zajmuje. Zapłacisz 5 stówek i będziesz miała pewność że ci mieszkanie obejrzy ktoś ogarnięty i wytknie wszystkie błędy deweloperowi i dopilnuje żeby znalazły się w protokole. Nie będziesz się głupio stresować tylko pójdziesz z typem co to ogarnie.
@kasiaaaaaaaaaa: Czasem warto postraszyć dewelopera sądem. Oni często żerują na tym, że ludzie nie znają swoich praw. Mi deweloper proponował podpisanie aneksu wydłużającego termin odbioru lokalu o rok "z powodu pandemii"... Jak im odpisałam, że nie skorzystam, za to chętnie skorzystam z warunków umowy deweloperskiej wg których za każdy dzień zwłoki należą mi się karne odsetki i w razie złamania warunków umowy będę dochodzić swoich praw w sądzie, to kolejnego dnia