Wpis z mikrobloga

#legodamwa <--pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy: https://brickset.com/sets/ownedby-ziomal

Udało mi się w końcu dokończyć skałki wokół miasta. Wnioski:
1. budowanie skał jest dużo trudniejsze niż myślałem
2. nie umiem tego robić :/
3. trzeba na to w c..j klocków
4. chyba będę musiał jeszcze dłuuuugo ćwiczyć, zanim zacznie mi to fajnie wychodzić.

Ostatni fragment był najtrudniejszy, bo zostało mi już bardzo mało elementów i trzeba było kombinować jak to wszystko zbudować, żeby się trzymało i nie rozpadało od samego patrzenia. No i chciałem się pozbyć jak największej ilości dziwnych elementów.

No ale plus z tego jest taki, że mogę znów wrócić do budowy rzeczy, które mi lepiej wychodzą - mam zamiar zbudować mały budynek poczty oraz dyliżans pocztowy.

Więcej fotek w komentarzach.

#lego #diy
damw - #legodamwa <--pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy: https://bricks...

źródło: comment_1654078564W8mr0hPUCPn3c0o5FvgyVe.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
ile to waży?


@cielo: nie mam wagi, która by pozwoliła mi to ogarnąć (nie włącza się jak postawię same klocki), więc musiałem wchodzić z poszczególnymi fragmentami i zliczać( łączną wagę - moją wagę) za każdą sekcję. Wyszło ~17-18 kg za same skały
  • Odpowiedz
@damw: trochę mnie serce boli jak widzę taką ilość klocków marnowaną na skały. Nie lepiej zrobić realistyczne z użyciem gliny, jakiejś masy czy czegoś innego? klocki by zostały na budynki
  • Odpowiedz
Nie lepiej zrobić realistyczne z użyciem gliny, jakiejś masy czy czegoś innego? klocki by zostały na budynki


@bucimierz: czemu zakładasz, że mi braknie klocków na budynki?

Nie lepiej zrobić realistyczne z użyciem gliny, jakiejś masy czy czegoś innego?

ale ja chciałem całą makietę zbudować z lego, a nie łączyć z innymi elementami
  • Odpowiedz
@damw: Rozmiar robi wrażenie. Robiłeś to jakoś modułowo, żeby ewentualnie łatwiej to było przemieszczać, czy to jedna wielka bryła? Jak to waży 18 kg to można by z tego hantle zrobić :D
  • Odpowiedz
@damw: Skałki mega fajne, ale trochę monotematyczne. Wyglądają na masę roboty. Może jakieś smaczki na tych skałach? Jakiegoś Indianca z znakami dymnymi, kowboja snajpera albo, wejście do zawalonej kopalni? :D
  • Odpowiedz
@damw: Ale to tylko jeden typ klocka a jest ich cała masa innych. No i przy budowaniu SNOT'em trzeba często myśleć już bardziej abstrakcyjnie, bo jeśli chcesz potem jakoś połączyć fragmenty podczepione tym SNOT'em w innych miejscach w całość, to musisz już przeliczać odpowiednio odległości między nimi, żeby study do siebie odpowiednio pasowały.
damw - @damw: Ale to tylko jeden typ klocka a jest ich cała masa innych. No i przy bu...

źródło: comment_1654085782QeFDTZd0WligdmYmejwLqz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Może jakieś smaczki na tych skałach? Jakiegoś Indianca z znakami dymnymi, kowboja snajpera albo, wejście do zawalonej kopalni? :D


@Lukasq: takie rzeczy oczywiście będą za chwilę budowane.

Dziel i rządź ;)

Najpierw chciałem z grubsza zbudować skały, teraz pewnie zdejmę z góry trochę elementów i postaram się bardziej je "wygładzić" za pomocą plate'ów (tak jak zrobiłem na tym ostatnim fragmencie przy lokomotywie).
To pozwoli mi dorzucić na wierzch trochę klocków w
  • Odpowiedz
2. nie umiem tego robić :/


@damw: no jak nie? kozacko to wygląda!
ten front przypomina mi niedokończonego konia, którego ktoś tam rzeźbi(ł?) w Stanach od dekad; kojarzysz?
w sumie to trochę sugestia może... ;)
  • Odpowiedz