Wpis z mikrobloga

#wesolezyciewsekcie
Świadkowie Jehowy i rozbijanie rodzin

Przypominam, że ŚJ to religia, która rozbija rodziny. Niezależnie od tego, co sami o sobie mówią, bo zdaje się, że zapytani o to, nagle zupełnym przypadkiem zapominają o swojej zasadzie zrywania kontaktu z byłymi członkami zboru ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z ciekawostek, w tamtym roku organizacja ŚJ w Belgii musiała zapłacić €12,000 grzywny za nienawiść wobec byłych członków zboru: link

A jeśli jesteście ciekawi "argumentacji" za tym, dlaczego stosują ostracyzm nawet wobec swoich własnych dzieci, polecam swój wpis o tym: link. Tam też linkuję do propagandowych treści, jakimi karmią swoich członków w tym temacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

------

źródło do mema

Na tagu #wesolezyciewsekcie piszę wspomnienia z czasów, kiedy byłam wierzącym Świadkiem Jehowy i inne teksty w temacie. Prócz samego tagu możecie mnie też obserwować na FB.
#swiadkowiejehowy #sekta #religia
13czarnychkotow - #wesolezyciewsekcie
Świadkowie Jehowy i rozbijanie rodzin

Przyp...

źródło: comment_1654072599HcP2ken3KEfzEYps3NhRM6.jpg

Pobierz
  • 83
@Damasweger: tzn jak jesteś od dziecka to jest duże prawdopodobieństwo,że w wieku 12-15 weźmiesz chrzest. Twoi koledzy to śj,twoi rodzice to śj, presją otoczenia jest duża. Ci którzy nie zostali głosicielami (stopień przed chrztem) są wolni. Ale uwierz mi,że kładzie się duży nacisk,żeby od najmłodszych lat zostać. Jeżeli ktoś nie chce to będą go męczyli i wałkowali. Znam paru co uległo,ale znam takich co twardo mówili nie.
@mondrymiszcz: ano, znam takie osoby, niby nigdy się nie zadeklarowali jako ŚJ, ale są na tyle przesiąknięci tą ideologią, że uważają na przykład, że tylko u ŚJ można znaleźć dobrego partnera, albo że nie powinno się wykonywać transfuzji krwi, czy obchodzić urodzin i biczują się za różne popełniane grzechy. Taka trochę mentalna klatka. No ale właśnie tak działają nauki ŚJ, żeby się też samemu pilnować.

W sumie, daleko nie trzeba szukać,