Wpis z mikrobloga

Stanąłem przed decyzją kupna hamaka i wybrałem 2 modele: Duch Lesovika za 240 zł i jakiś noname z allegro szyty w Polsce za 120 zł.
Oba mają cechy których szukam, a mianowicie są proste, lekkie i w kolorze zielonym. Ten noneme jest nawet o 100 gramów lżejszy od lesowvika i ma mniejsze gabryty po złożeniu. Jednak jeden parametr, który mi nie daje spokoju.
Oddychalność. Lesovik test wargi, czyli przyłożenie ust do materiału i dmuchnięcie zalicza, a noname niestety nie. I tutaj pojawia się pytanie, czy taki ortalion z którego uszyty jest noname nie będzie sprawiał, że leżąc będę się pocił? Hamaka zamierzam używać w letnie dni do odpoczynku na łonie natury, jak rownież do spania jak sprawdzę że wygodnie i uznam że lepiej niż w namiocie. Jak wasze hamaki oddychają?

#hamak #hamakboners #bushcraft #las
  • 10
  • Odpowiedz
nie będzie sprawiał, że leżąc będę się pocił?


@odishewo: Dokładnie tak będzie. Podobnym przypadkiem jest np. foliowe ponczo. Nawet jak mamy cały front otwarty to i tak całe plecy szybko robią się mokre. Ten sam efekt będzie w hamaku tylko po trochę dłuższym czasie, bo leżąc mniej się pocimy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@odishewo: nocą w hamaku to się bardziej marznie niż poci.
Sam szyłem hamaki, także z materiałów nieprzepuszczających wody i nigdy nie miałem problemu z poceniem.
  • Odpowiedz
@odishewo: kupiłem 3 lata temu ten najtańszy z Decathlonu za 50zl i jest petarda do dziś. Czytam za każdym razem jakieś kolejne udziwnienia, wymysły, setki złotych za każda #!$%@? i trochę się dziwie… od razu podpowiem - siatka z obi jako moskitiera za grosze działa wzorowo.
Jedyne co to podpinke kupiłem typowo hamakową, najtańsza z aliexpress i to był faktycznie game changer przy nocowaniu.
  • Odpowiedz
@odishewo: również używamy duchów i wszystko jest jak najbardziej OK.
@CatHater: Jeśli chodzi o moskitere ja polecam mimo wszystko lesovika. Dlaczego ? a no dlatego ze uzywa jej sie bardzo przyjemnie i nie jest angażująca. Kolega śpi pod zwykłą "firanką" i również spełnia swoje założenia. Ale co się #!$%@? z mocowaniem jej to jego.
  • Odpowiedz
@Pippo: mnie również chodzi o leżenie w ciepłe dni w hamaku, a to ma znaczenie jak skóra przyciska się do hamaka ortalionowego, który nie pozwala jej oddychać

@Or3z: Duch jest w porządku, jednak cena to przesada..

@m0d3_m4_d0wna: Wziałem z allegro ten za 120 od gościa co szyje, tylko ortalion taki, że nie przepuszczał nic i mało przyjemny w dotyku, szczególnie na skórze. Ale idąc za tropem znalazłem na Olx
  • Odpowiedz
  • 0
@Vonzgj testowalem jedna noc, ale to byla moja pierwsza i do tej pory jedyna noc wiec ciezko ocenic jak sie bedzie sprawowac w dluzszym czasie

ogolnie jakosc wyoknania jak i material w porzadku
  • Odpowiedz