Wpis z mikrobloga

Inflacja 13,9%, oczekiwania rynku na WIBOR 3M przebiją 8% - 8.5% zwłaszcza że paliwa idą stromo w górę. Idziemy na ścianę, zapnijcie pasy i sprawdźcie sobie wysokość raty dla całkowitego oprocentowania w okolicach 11%.

Dla kredytu w wysokości 500k na 30 lat, wziętego dwa lata temu rata wyjdzie w okolicach 4650. Będą nas orać aż się nie wykrwawimy, dlaczego jeszcze nikogo nie ma na ulicy?!!

#nieruchomosci #kredythipoteczny #inflacja #glapinski
  • 18
dwa lata temu rata wyjdzie w okolicach 4650. Będą nas orać aż się nie wykrwawimy, dlaczego jeszcze nikogo nie ma na ulicy?!!


@Viado: Lepiej nie podnosić stóp? I tak są one realnie ujemne. Ten kto wziął kredyt rok, dwa, trzy lata temu wygrałby życie. Inflacja spłaciłaby mu kredyt
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
sprawdźcie sobie wysokość raty dla całkowitego oprocentowania w okolicach 11%.
@Viado: no sprawdziłem, jakieś 3100. Nawet jakbym był na zmiennej to nadal luźno dorzucałbym do tego nadpłatę co miesiąc ( ͜͡ʖ ͡€)

Przypominam: jeśli chodzi o oprocentowanie kredytów to dekada 2012-2022 była anomalią. Ostatnie miesiące to z grubsza powrót do normalności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaaban: Może nic a może pokaże władzy że jednak rozdawanie pieniędzy społeczeństwa i kredyty na niskich stopach nie są dobre i mogą się spotkać ze sprzeciwem ze strony ludzi. Załóżmy że odchodzimy od pomysłu wyjścia na ulicę, co w tym przypadku proponujesz? Ja ludzie mają się sprzeciwić błędnym decyzją naszego rządu i jego ekspertom ? Oprócz przyszłych wyborów parlamentarnych oczywiście.
@zzxxzz: Ja nie uważam żeby lud mógł dyktować cokolwiek i cokolwiek wiedział lepiej.

Co takiego dokładnie zrobił źle rząd Czech lub jak wolisz Estonii, że tam jest jeszcze wyższa inflacja? Tam już ludzie są na ulicach?
@Sloiko-student_1: I ten komentarz powinien wisieć w każdym banku. Zarabiając 5k/mc logiczne jest, że w salonie Porsche nie bardzo mam co szukać. Zastanawia mnie więc, dlaczego tacy ludzie nagle porwali się na takie kredyty. Owszem, przez zerowe stopy była promocja, ale chyba jak ktoś bierze kredyt na pół życia to wgłębia się w temat bardziej, niż "O karynka zoba jak weżniemy 500k to ratka tylko 800zł, idziem do doradcy". Prawda? No
@Krooth heh, no ja nie wiem kto bardziej jest niewolnikiem. Kredyciarz z kredytem ponad siły bo musi mieć mieszkanie i pewnie jeszcze iPhona u operatora w raty, czy ktoś kto oszczędza i kredyt nawet w skrajnych wypadkach nie zabije jego możliwości.

Może mam spaczone patrzenie na świat, ale pamiętam sytuację moich rodziców, sytuacja która wydaje się analogiczna do dzisiejszych. Dostali kredyt jedynie we frankach, wzięli bo bylem ja i na świat szykowalo