Wpis z mikrobloga

Bartosiak od 2014: Być może Amerykanie nie będą mieli sił by pozostać w Europie, muszą skoncentrować się na Chinach i Pacyfiku.

Gawiedź: Ojej, Pan Bartosiak chyba ma rację, ojej ojej.

Wolski w marcu 2022: Bartosiak co ty **erdolisz. Nie znasz się, NATO jest w pytę, nóż mi się w kieszeni otwiera jak słyszę takie farmazony.

Gawiedź: Haha Bartosiak głupek, pan Wolski to jest debeściak.. wie ile mm ma przednia płyta w Abramsie.

Wolski 30.05.2022 u Zychowicza: Być może Amerykanie nie będą mieli sił by pozostać w Europie, muszą skoncentrować się na Chinach i Pacyfiku.


#wolski #bartosiak #ukraina #rosja
  • 42
  • Odpowiedz
@rezydenttomek: Ok, jeśli weźmiemy to pod uwagę, to nadal nie rozumiem początkowego ataku na dr. B.

@wolskiowojnie: Zamiast znowu insynuować, że ktoś nie ma racji, podaj proszę argumenty, które obalają moją tezę, że powtarzasz teraz to, co mówił B już dawno temu.

I stań do debaty. Jeśli Ci zależy na dobru tego kraju, w tak ważnym momencie, jaki jest dzisiaj, to odłóż na bok osobiste lęki i spotkajcie się, by
  • Odpowiedz
@wiverna: ale gdzie ktoś tutaj go atakuje?
Po prostu @wolskiowojnie mówi, że amerykanie mogą się skupić na pacyfiku i nie będą mogli przenieść tyle oddziałów ciężkich do Europy więc chcą nas przygotować i inne kraje Europy wschodniej do samodzielnej obrony.
A Dr. Bartosiak kilkukrotnie u Zychowicza mówił, że może art. 5 nie zadziała xD I stąd imo ta kłótnia.
  • Odpowiedz
@rezydenttomek: Bartosiak nie mówił, że nie zadziała, tylko że nie wiadomo czy zadziała. Za Trumpa było naprawdę wiele alarmujących sygnałów i stąd te próby silniejszego zakotwiczenia Amerykanów u nas poprzez Fort Trump. Dobrze, że tak mówi, bo to sprowadza się do konkluzji, że musimy mieć silną armię. Finlandia przez to, że nie była w NATO i nie opierała bezpieczeństwa o zobowiązania sojusznicze ma naprawdę dużą, jak na swoją populację i nowoczesną
  • Odpowiedz
@wiverna: ależ oczywiście i tu się zgodzę z tobą. Aktualne ruchy by zbudować silną armię własną to nasz cel. Mam nadzieję, że nie przespaliśmy czasu w którym mogliśmy to zrobić i teraz budzimy się w ostatnim momencie. Ale chyba do tego też dąży NATO, że główną siłę muszą stanowić kraje europy a USA będzie dostarczać ludzi z oddziałów specjalnych, lotnictwo itp.
  • Odpowiedz
@rezydenttomek: I to postuluje Bartosiak od bardzo dawna, wskazując na ryzyka. Dlatego ataki na początku wojny ze strony pana W oceniam jako zwyczajnie brudną zagrywkę, nastawioną na fejm, nie popartą żadnymi realnymi argumentami.
  • Odpowiedz
@wiverna: ale wiesz, że on postuluje jakąś armię nowego wzoru która jest mocno bez ładu i składu. Przecież on serio sam się tym wkopał, bo zamiast powiedzieć: NASZ PROJEKT WYMAGA POPRAWEK
To on i jego załoga mówią jak modlitwę: Wszystko się sprawdza
No niezbyt bo właśnie mamy przykład za granicą jak wygląda wojna.
  • Odpowiedz
@rezydenttomek: Oczywiście ta cała ANW, możliwe że cała jest do wyrzucenia, ale wydaje mi się, że niektóre twierdzenia są słuszne. Dodatkowo, uważam że jakieś nieszablonowe pomysły mogą być ogromną korzyścią dla wojska.. dlaczego nie próbujemy wyznaczać szlaków, a tylko kopiujemy rozwiązania od innych?

Ponieważ twierdzą, że wszystko się sprawdza, to potrzebna jest debata, która to obnaży. Część się sprawdza, a część na pewno nie.
  • Odpowiedz
Ich głównym zagrożeniem są Chiny. I wszyscy się w tym zgadzają xD Wolski i Bartosiak także, tylko ten drugi mówił, że NATO nas wystawi xD


@rezydenttomek: i dlaczego kłamiesz? Mówił, że sami już dawno powinniśmy wyjść z propozycją- wystawiamy komponent lądowy, pomóżcie nam w tym, a aktywnie pomagajcie w rozpoznaniu, lotnictwie i mw. Nasi za to błagali o "Ford Tramp" a teraz na wariata lecą z zakupami, mimo, że było wiadomo,
  • Odpowiedz
@selflessness: tak NATO nas zostawi NATO złe Bartosiak miał rację (choć nie miał przykład ANW). Ogólnie znowu wszyscy nas wystawią jak w 39 (ale w sumie też nie xD)
Już mam dość z tym gadaniem jak to art. 5 jest papierowy. Co wam to daje poza straszeniem ludzi?
  • Odpowiedz
@selflessness: bo po co? Widziałem dyskusję jakie prowadzisz na tym portalu. Nawet jak ktoś daje jakieś argumenty i dowodu to jak walenie w ścianę. A mi się nie chce po prostu. Lubię Bartosiaka ale moim zdaniem często jest handlarzem strachu.
  • Odpowiedz