Wpis z mikrobloga

co sądzicie o GP Monako? Pytam ogólnie nie tylko o wczoraj. Coraz więcej dziennikarzy sportowych, czy szefów zespołów przejmuje zdanie Liberty że czas Monako się skończył.
Osobiście jestem za tym by nie było procesji i kierowcy mogli rywalizować w jakiś sposób a nie tylko sie blokwać bo moga (Patrz jak trzymało Alpine Hamiltona). Osobiście tez nie chce DRS GP manewrów jest duzo ale są tylko bo ktoś naciśnie przycisk.
Monako jest specyficzne i wyjątkowe. Gdy nie ma deszczu to tylko grande strategia lub awaria może odebrać miejsce jednak Sobota jest bardzo wymagająca i wymaga ogromnych umiejętności. Bardzo przyjemnie się ogląda jak kierowcy są w stanie jechać na granicy i można wstawić zapałkę między koła, a barierke .
Wiemy, że Monako ma na pieńku z Liberty bo płaci mało i ma swoje przywileje oraz chcą je zastąpić ,,swoim Monako'' czyli Las Vegas. Marine podrobili już w Miami, a Kasyna będą w Nevadzie.


#f1

Co Zrobić z GP Monako ?

  • Usunąć 14.1% (30)
  • Zostawić w Rotacji(co 2 lata) 11.7% (25)
  • Zmodyfikować tor (np. Usunąć szykane za tunelem ) 23.9% (51)
  • wyścig nie zaliczany do WDC dla Chętnych 7.0% (15)
  • Zostawić jak jest 43.2% (92)

Oddanych głosów: 213

  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JuzefCynamon: wyścig to ściganie a nie kwalifikacje albo pitstopy.
W monako nie da się ścigać tymi bolidami.
Wiem, że historia ale ten obiekt powinien zostać usunięty z kalendarza do czasu aż bolidy nie będą mniejsze i lżejsze (a pewnie juz nie będą)
  • Odpowiedz
@JuzefCynamon: Nie jestem wielkim fanem Monaco z wielu względów. Jednak nie oszukujmy się, Monaco to święty gral Formuly 1 tak samo jak Monza, Spa czy Silverstone. Kalendarz bez Monaco nie będzie już taki sam. Otoczka jaka tam panuje, klimat oraz to jechanie na 101% swoich możliwości na milimetry obok ścian robi po prostu wrażenie. Fakt, samo ściganie nie jest czymś co w obecnych czasach jest w jakikolwiek sposób ciekawe, jednak
Projectal - @JuzefCynamon: Nie jestem wielkim fanem Monaco z wielu względów. Jednak n...

źródło: comment_165391873136QGncpz5zrMENByOmfup9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@snickers111a: Monaco to jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów w całym motorsporcie. Sam Checo wczoraj powiedział, że obok domowego GP, najważniejszy wyścig do wygrania. Nie bez powodu zalicza się do potrójnej korony motorsportu. Ten wyścig to instytucja. Po za wartością historyczną dochodzi sam fakt, że ten tor jak żaden inny nie wybacza błędow. Najmniejsze wypadnięcie z toru może się źle skończyć. Przejechanie 70 okrążeń, mijając barierki na żyletki i ani razu
  • Odpowiedz
@JuzefCynamon: Imola podobnie jak Monako nie nadaje się do ścigania, są lepsze tory uliczne pokroju Singapuru, Baku, nawet głupiej Arabii gdzie też kierowcy jakoś jeżdżą na milimetry, a do tego da się wyprzedzać

Jakoś nigdy nie przepadałem za tym wyścigiem i od zawsze byłem negatywnie nastawiony do procesji w księstwie Monako gdzie od 50 lat narzeka się, że nie da się wyprzedzać
  • Odpowiedz
@JuzefCynamon: Rotacyjnie. Póki co Monako poza byciem perłą w koronie F1 nie wnosi już nic. Marketingowo da się sprzedać wyścig lepiej w innych krajach, sam tor nie jest juz tak istotny. Druga sprawa, fakt ze od lat Monako ma problem z transmisjami to jest sól w oku Liberty które będzie cisnęło na tę kwestię umowy. Zdarzają się pomyłki i wpadki ale nie tyle jak w ten weekend i przez tyle
  • Odpowiedz
@JuzefCynamon: widziałem w zeszłym roku propozycję modyfikacji toru w sposób nietypowy dla F1. Otóż zamiast zwykłego T4, byłoby rozwidlenie na standardową nitkę toru oraz dłuższą nitkę która wpada spowrotem w T8. Dłuższa nitka miałaby służyć jako tak zwany "Joker lap". W zawodach rallycross, każdy zawodnik jest zmuszony przejechać dłuższą nitkę toru określoną ilość razy podczas wyścigu. I taką samą taktykę można zastosować by tutaj. Nie ułatwia to standardowego wyprzedzania bo
  • Odpowiedz
@KaMaTwo: ale o co ci teraz chodzi ? Jest 5 opcji jedna za i jedna przeciw 2 takie pół na pól i 1 że trzeba coś tam zmienic. Jezeli dodasz 4 pierwsze opcje to wyjdzie że wiekszosc osob nie chce gp monako / lub oczekuje tam zmian i mniejsza część chce by bylo jak jest.
  • Odpowiedz