Wpis z mikrobloga

Ostatnio byłem zmuszony iść jeden dzień do biura żeby podpisać aneks do umowy. Moja praca często wymaga logicznego myślenia i skupienia (tworzenie diagramów, dokumentacji technicznej czy nawigowanie po bazach danych). I na open space się zaczęło, towarzystwo wzajemnej adoracji i pier%$&nie o bombelkach, kredytach, głośnie podś#!$%@? i inne tego podobne zachowania i tematy. Przecież jak ja bym miał wrócić do biura to bym ich wszystkich pozabijał. Co ciekawe z rozmów wywnioskowałem, że ich praca to głównie wysyłanie maili, więc zobaczymy jak ich dział wyj$%ą do Indii i się skończą przerwy 2 godzinne między mailami. #pracbaza #korposwiat #programowanie #praca
  • 24
  • Odpowiedz
@apoo: @PodniebnyMurzyn: tu nie ma co się uczyć. Nadal wzięto słowa z j.angielskiego, które nie oznaczają tego co się nimi określa. W środowisku międzynarodowym, gdzie j.angielski jest językiem komunikacji, będzie to tylko powodować niepotrzebne zamieszanie.

Sam już tego #!$%@? nie zatrzymam ale nadal będę ludziom zwracał uwagę.

To jest Home Office: https://www.gov.uk/government/organisations/home-office

Albo to (pomieszczenie w prawym górnym rogu):
szpongiel - @apoo: @PodniebnyMurzyn: tu nie ma co się uczyć. Nadal wzięto słowa z j.a...

źródło: comment_1653991385gqQPJuJgwJGsbSeTOklKYx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@KaWuSia89: dobrze wiedzieć, że w nieanglojęzycznych krajach ten błąd stał się domyślny.
Widać to określenie zaczęło żyć własnym życiem ¯\_(ツ)_/¯

Tak samo jak często widzę (ale tylko we wpisach tutaj) określenie "daily" na stand-up meeting.
Nigdy się z tym nie spotkałem ani pracując w Polsce ani za granicą, choć w agile robię już 15 lat.

Może dziwne ale to przynajmniej nie jest błędne, bo pochodzi od "daily stand-up" z metodyki Scrum.
  • Odpowiedz
@eyaf: ale to nie chodzi o to w jakim pomieszczeniu się znajdujesz, bo może pracować z hotelu, z kawiarni, z samochodu. Nie ważne. Chodzi o to, że to jest określenie na nazwę pomieszczenia, a nie na samą sytuację jaką jest praca zdalna.

Tak jak np. kuchnia albo sypialnia. Obczaj pytanie "ej, wyskoczysz z nami po robocie coś zjeść na mieście?". Odpowiesz "Dzięki, kuchnia domowa" czy "Dzięki, ugotuję w domu"?
  • Odpowiedz