Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, umiem sobie wyszukać auto na OLX, ale nie znam się na tyle, żeby ocenić, czy dana jednostka jest w porządku, czy awaryjna, czy ma mankamenty. Różowa szuka auta w gazie za max 10k PLN. Dzienne trasy 2x 8.5 km do pracy + 2x 55 km co kilka tygodni. Małe przebiegi. Musi mieć klimę i najlepiej elektryczne szyby. Reszta nie ma znaczenia. Zależy nam na bezawaryjności i niskim spalaniu. AUXy, USB, pojemność bagażnika, climatronic, podgrzewane lusterka, alufelgi, zbędne bajery.

Mamy na oku w naszym regionie:

Toyotę Corollę 1.8 VVTI
Peugeot 206 CC
Polo Fun Cross
Ford Focus
Seat Ibiza

Czy polecacie któreś z tych aut? Czy jakieś konkretne wersje silnika? I prosiłbym bez nieprecyzyjnych przesądów, typu "nie kupuj francuzów, bo elektryka strzela". Mój Citroen z przebiegiem 400k km to złote auto i jeszcze wiele lat mi posłuży, a wszyscy znajomi mi odradzali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kupieauto #motoryzacja #samochody
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@red7000: 8,5km do pracy to nawet gaz niepotrzebny. Zimą w połowie drogi się dopiero przełączy. Zazwyczaj przy gruzach auta bez gazu są mniej zmęczone życiem
Zimą w połowie drogi się dopiero przełączy


@Ratriczek: czy mógłbyś nie wypowiadać się o czymś o czym nie masz pojęcia?

mi w zimie gaz się przełącza po 800m jak odpalę i jadę od razu. Jak przychodzi np odśnieżać to jak wsiądę do auta po zgarnięciu śniegu, to już chodzi na gazie.
@red7000: unikaj japończyków i paru innych z racji na zawory na płytkach. Do LPG tylko silniki z hydropopychaczami.

z awaryjnością to loteria, jeden egezmplarz może chodzić jak złoto w drugim takim samym będzie wszystko się psuło, zależy jak ktoś serwisował dbał.

Zainteresuj się stroną moto benzyna, są tam relaktywnie dobre opisy silników, usterek jakie występują.