Wpis z mikrobloga

Czesc,

Ostatnio zaczalem troche wiecej biegac i zastanawiam sie na zmiana obuwia, obecnie mam troche zuzyte juz buty sportowe z reeboka do biegania /wzmocniona pieta, raczej mala amortyzacja. Generalnie plan jest na bieganie 3 razy w tygodniu +/- 8km po tartanie, w tej chwili nie biega sie jakos zle w tych butach jednak chcialbym nabyc buty konkretnie na nawierzchnia poliuretanowa, czy ktos ma wiecej doswiadczenia w bieganii po tartanie ? moze sa jakies osoby ktore potrafiliby doradzic konkretnym modelem na taka nawierzchnie ? jaki but ? ciezki lekki ? duzo amortzacji / malo ? nadwagi nie mam, bieganie w celach poprawy kondycji :P #bieganie #buty #sport
  • 2
  • Odpowiedz
@elmo9977: Nie ma na to dobrej odpowiedzi. Kupuj, aż znajdziesz wygodne buty.

Ja kupiłem sobie hoki na promce za ~400zł. I uważam, że na beton chyba lepszych butów nie ma, jeżeli chodzi o amortyzację.
  • Odpowiedz
@elmo9977: asfaltowki sie sprawdza, nie masz pewnie ani tyle pary, ani doświadczenia zeby biegac w kolcach.
Tartan jest miekki, wiec cos slabiej amortyzowanego sie sprawdzi.

Tylko zastanow sie, czy robiac 24km/tyg w kolko w jedna strone, nie doprowadzisz do jakichs dysproporcji.
Bo jesli to stadion i ktos bedzie biegal tam oprocz ciebie, to raczej ciskanie w przeciwna strone nie jest dobrze widziane.
  • Odpowiedz