Wpis z mikrobloga

@user-agent-switcher: Tyle ze ja nie mam bezpośredni dostęp do cloudflare. Wyglada to jak by mieli jakiś middleware pomiedzy swoim serwerem a userem. Zaraz spróbuje postawić normalnego VPSa bo obecnie działam na tym ich app platform do szybkiego hostowania.
@cat_in_hat: Podpowiem w ramach zadoscuczynienia, ze tak jak @GrubyBrubel, uwazam, ze (w sytuacji gdy nie potrafisz ustalic tego jaki jest lancuch polaczen u Ciebie) problemowym kandydatem jest web server. Nginx, Apache.

Jak wrzucisz "Request Entity Too Large" do wyszukiwarki na forum Community w Digital Ocean, to wyskakuje sporo case'ow dot. tego problemu. Sprawiaja go domyslne ustawienia np. Nginx (do 500 MB wlasnie).

Jednakze, bez swidomosci tego ktoredy idzie Twoj ruch,
@user-agent-switcher: tyle że ja nie mam w app platform możliwości jakiejś zaawansowanej konfiguracji. Jedynie mam postawiony serwer nest.js i tyle. Cała komunikacja odbywa się poprzez api. Serwer uruchomiony na localhoście działa bez problemu natomiast odpalony na DO już się wywala i akceptuje pliki jedynie do 500mb. Kiedy daje plik o wadze 501mb już dostaje errora.
@cat_in_hat: a reverse proxy masz? To przecie tez web server.

PS: To Twoje pytanie?
https://www.digitalocean.com/community/questions/413-request-entity-too-large

Tu widze, ze sie uzywa reverse proxy z Node'em (nie znam tej technologii). Czy nie tak jest u Ciebie?
https://reactgo.com/request-entity-too-large-node/

Bo naprawde nie widze w jaki sposob problem moglby nie wynikac albo z ustawien na web serverze, albo z konfiguracji aplikacji Node'a...
Jedynym innym miejscem jest CDN typu Cloudflare, jesli sie takiego uzywa. Tam bywaja limity
@cat_in_hat: sprawdź jeszcze czy middleware obsługujący upload zachowuje się tak samo w devie i production. Musisz mieć też na uwadze fakt że ten app platform ma limity przestrzeni dyskowej dla uruchamianych aplikacji, tam były chyba jakieś śmieszne 2gb, może nie mieścisz się z tymi plikami jeśli upload leci w backendzie i są tworzone tymczasowe pliki. Jeśli używasz object storage to jedną z opcji jest wystawienie presigned urla i klient wtedy wysyła