Wpis z mikrobloga


Mam dla was ARCYTRUDNĄ zagadkę, a jednocześnie rozkminę.
Nie wiem czy tylko ja tak mam czy wam też się tak zdaje, ale mam wrażenie, że internet taki społecznościowy powoli znika. To znaczy mnóstwo portali (wykop, facebook) jakoś się wyludnia, inne takie jak jbzdzidy czy inna archaiczne stronki nwm demotywatory są już od dawna przejęte przez boomerów (wiekiem albo rozumem, bo np. masz tam 20-latków co narzekają na tiktoka i ogólnie gadają smęty o upadku Europy jak stare dziady/alt-righty).
Co prawda YouTube zawsze się dobrze trzyma, a w ostatnich latach super sobie radzi TikTok, ale zaryzykuję stwierdzenie, że to nie są platformy społecznościowe, tylko bardziej jest tam relacja typu twórca-komentujący. Jedyne co mi się rzuciło w oczy to Twitter, że urósł w ostatnich latach i tam teraz większość ludzi siedzi. Grupki na fejsie umierają, jak i sam facebook jest troszkę pustynią w 2022.
Stąd moje pytanie - gdzie podziali się ludzie? Jakie portale społecznościowe są warte odwiedzenia tylko ja ich nie znam?
Wiem, że zadawanie tego pytania na wykopie to trochę ironia, bo tu już mamy sporo #przegryw ludzi wykluczonych z zainteresowań "normików" i ludzi, którzy są mentalnymi boomerami, więc nie chcą podążać za tym gdzie młodzież siedzi i czym się interesuje, ale spróbować warto.
a.....y - ! #pytanie #pytaniedoeksperta #zagadka #swiat #polska #internet #hobby #zai...

źródło: comment_1653827165cINTrO6osZob40AUYb0bWQ.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@ananasowy: sporo było społeczności co umarło, więc wszystkich nie wymieniłem, zaznaczę tylko dla komentujących że chodzi mi o polski internet, bo np. wiem że taki WeChat ma sporo użytkowników, ale jakby nie o to mi chodzi. Chodzi o to gdzie teraz siedzą Polacy.
  • Odpowiedz
@ananasowy:

gdzie podziali się ludzie?

Imprezują i prowadzą dynamiczne życie w rl. Chyba nie myślisz że normalni ludzie nie mają nic innego do roboty tylko przesiadywać w internecie
  • Odpowiedz
@ananasowy: Najwieksze (w sensie aktywnosciowo) z mojej perspektywy, jako młodej osoby, portale społecznosciowe to:
- Tiktok (dla mnie bardzo spolecznosciowy, chociaż sam nie uzywam. Prawie wszyscy moi znajomi mają i to w sumie standard, że nowo poznane osoby pytasz o ich tiktoka xD)
- Twitter
- Facebook, z zastrzeżeniem, że nie chodzi o boomerskie grupy, tylko głownie jakieś #!$%@?
  • Odpowiedz
@spokoju: no właśnie z mojej perspektywy #!$%@? notują ostatnio duuuuże wyludnienie/stagnację coraz mniej ludzie wrzucają, grupki umierają i stają się boomerskie nie w tym sensie że ich członkowie są boomerami, tylko że #!$%@? interesują pewną grupę wiekową w Polsce, a młodszych już tak nie przyciągają. czuje się, że #!$%@? miały swoje pięć minut.
  • Odpowiedz
@spokoju: staram się być na wszystkich jbwkach, ale może mamy inną miarę tego czym jest dużo ludzi albo umieranie społeczności. może po prostu za dużo wymagam, jest to możliwe jestem strasznie ekstrawertyczny
  • Odpowiedz
@ananasowy: Na tiktoku też masz w pewnym sensie element lokalnosci, jesli kontaktujesz sie tam ze znajomymi/osobami z lokalnej spolecznosci. Dochodzi tez czesto do takiego momentu, kiedy przewalisz wystarvzającą ilosc filmikow, że pokazuje ci content, podobny do tego, ktory najczesciej ogladasz i on wcale nie musi być z drugiego końca świata. Zresztą wydaje mi sie, że nie znajdziesz nigdzie dokładnie tego, czego szukasz. Obecnie komunikacja w internecie wyraźnie odbywa się głownie
  • Odpowiedz