Wpis z mikrobloga

Co według was backendowiec powinien wiedzieć o froncie? Staram się przekwalifikować na webdev i full-stack to za dużo na raz. Mam doświadczenie w C# (kilka lat w desktopie) + jeden mały CRUD (bez tykania frontu). Sam backend jestem w stanie ogarnąć przez kilka miechów nauki. Zastanawia mnie tylko ten front. Wiem, że backend dev powinien przynajmniej umieć poprawić najprostsze błędy na froncie. Zabrałem się za naukę html/css/js. Taki React to już mi się wydaje sporo nauki, którą mógłbym poświęcić na szlifowanie backendu. Do tego jakieś bootstrapy, preprocessory css itp. Co założyć jako plan minimum?
#programowanie #programista15k
  • 8
@steppenwolf90: Tak jak wcześniej ktoś pisał olej ajax i jquery. Ogarnij JS oczywiście w najnowszej wersji, a potem w zależności co tam chcesz to Angular/React, jeśli C# to łatwiej będzie ci ogarnąć Angulara przynajmniej mi tak było(uczyłem się podstaw tego i tego i Angular dla mnie był lepszy)
@wybacz: +1
@anhydryt Jelsi pisze prostego CRUDA, to do walidacji klient serwer mam zaprzegac angulara? To nie jest nieco przesada?

Ostanio pisalem crudzika to wlasnie tam czysty js i ajax do prostej wlaidacji. Pozniej wbiłem na fornt i ok, tam angular mial sens, bo apliakcja byla spora, z wieloma modułami.

@steppenwolf90

Ostanie 6 miech siedze jako fullstack i niby spoko, ale jestem od wsyztskiego, gdy ludziki na backendzie robią swoje i