Wpis z mikrobloga

Znacie jakąś dobrą kawę marketową, która jest jasno/średnio palona i nadająca się do dripa?

Przetestowałem już multum kaw i wszystkie marketówki to spalone na wiór głano mimo że np. na opakowaniu mają wypisane że stopień wypalenia to średni.


#kawa
  • 8
@Arturrow: piłem juan valdez z biedry, mogę potwierdzić średnie palenie bo środek ziaren jest wyraźnie jaśniejszy. Ale czy jest dobra to ciężko powiedzieć, marny ze mnie znawca i nadal się uczę robienia espresso, dripa nie próbowałem nigdy. W promo kosztowała chyba jakoś 40-50zł/kg
@Arturrow: To przepraszam w takim razie. No jest słabo z tym średnim profilem, próbowałem śląskiej manufaktury blend i wschodniej manufaktury, obie mają profil średni na opakowaniu a w praktyce jest dark. Costa coffee zdaje się miała średni profil w ofercie (bright blend) ale nie pamiętam czy faktycznie wygląd ziaren temu odpowiadał a i pod względem smaku była taka sobie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arturrow: spróbuj poszukać Costy Bright Blend. Na pewno jest w makro i czasami we francuskich marketacg. Nie jest to Johan & Nyström, ale kg ziarna kosztuje 75zł( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ze starbucksa nie kupuj, beznadziejna.
ale kg ziarna kosztuje 75zł


@Trauma_Teddy: tylko to ja daje za 250gram kawy specjality i dlatego szukam czegoś tańszego co jest jako tako pijalne, ale to co znajduje w markecie pod nazwą kawa średnio palona to spalone na wiór ziarno i kawa wychodzi o smaku ziemi z kwietnika.