Wpis z mikrobloga

A Link Between Worlds ukończone.

Kilka własnych słów nt. A Link Between Worlds

Wspaniała to była gra - nie zapomnę jej nigdy. Jeśli komuś jak mi bardzo spodobał się A Link to the Past to powinien być tą grą zachwycony. Wspaniale było eksplorować na nowo znaną już mapę Hyrule/Lorule przy dźwiękach odświeżonej i przy okazji świetnej muzyki z poprzedniczki.
Trochę obawiałem się czy ze względu na sentyment to pixelowych gier przejście na taką nowszą Zeldę nie spotka się z rozczarowaniem, ale na szczęście nie.
Piękne lokalizację, fajne minigierki (chociaż ogólnie nie jestem ich fanem więc zaliczyłem każdą ledwie kilka razy). Z natury w grach jestem farmerem, lubię zbierać, szukać i dostawać za to nagrodę więc bardzo spodobał mi się motyw ze szukaniem maiamaiów oraz to co czeka za odnalezienie ich wszystkich.
Bossy nie były jakieś mega trudne. Zarówno pod względem wyboru przedmiotów (bo to sugerował prawie zawsze motyw przewodni dunegona) jak i odkrycia taktyki. Większość padła przy pierwszym podejściu (Yugo-Ganon również). Trochę przyczynił się do tego fakt, że kilka bossów było prawie wierną kopią z A Link to the Past oraz to, że wszystkie itemy miałem wymaksowane. Tak czy siak dungeony były tutaj prawdziwą przyjemnością. Nie za łatwe, nie za trudne, sporo na prawdę świeżych pomysłów.
Jeszcze z takich plusów to fajny, wygodny system szybkiej podróży.
Większych minusów się nie dopatrzyłem.

Aby zaliczyć w całości* gałąź chronologii THE HERO IS DEFEATED powinienem jeszcze zagrać w The Adventure of Link, ale z racji zakupu #nintendoswitch dziś odpalam The Legend of Zelda: Breath of the Wild () Zakładam, że z BoTW zniknę na dłużej niż 2 tygodnie xDDD

* Nie liczę Tri Force Heroes bo to gra stworzona pod co-opa i nie zamierzam kopać się z koniem i grać w nią solo.

Breath of the Wild będzie moją siódmą Zeldą. Do tej pory przeszedłem:

1. The Legend of Zelda
2. The Legend of Zelda: A Link to the Past
3. The Legend Of Zelda: Oracle Of Seasons
4. The Legend Of Zelda: Oracle Of Ages
5. The Legend Of Zelda: Link's Awakening
6. The Legend Of Zelda: A Link Between Worlds

#gry #grajzwykopem #3ds #nintendo #zelda
OrzelKaskader - A Link Between Worlds ukończone.

Kilka własnych słów nt. A Link Be...

źródło: comment_1653641790qBlFnafufudPzdjgqiaKkg.jpg

Pobierz
  • 4
@OrzelKaskader: przede wszystkim - miodny gameplay (świetny movement w 60 fpsach), wtapianie się w ścianę dodało dużo głębi i to jedno z najlepszych urozmaiceń w historii Zeld, gra wygląda przyjemnie, a muzyka jest super. Dungeony są bardzo dobre (rzut izometryczny daje duże możliwości puzzli + nowy gimmick i świeże przedmioty robią robotę), a do tego podwójna mapa świata.

Absolutna czołówka najlepszych Zeld. ()
Theos - @OrzelKaskader: przede wszystkim - miodny gameplay (świetny movement w 60 fps...

źródło: comment_1653645112NhQBsSpuLABr1nRulGmKes.jpg

Pobierz