Wpis z mikrobloga

siema rpzychodze do was w moimi nocnymi przedspaniowymi rozkminami! GŁÓWNIE DO LUDZI KTÓRZY MAJĄ/MIELI DO CZYNIENIA Z SKELETON MAGAMI! tak się składa że skończyłem robić budget skeleton build od Vina (link do jego wszystkiech buildów - https://docs.google.com/spreadsheets/d/1zKkp4E495Inx7gr_WOB6vzc3x0aORQfGgu_fg8ZOhlY/edit#gid=1418904726) i tak się składa, że następny build czyli Cl version, jest mocniej droższy, róźnica 20c, a 3ex to troche jest, lecz ja nie o tym. W tym droższym buildzie znacznie się różnią skille, niektóre wchodza i niektóre odchodzą, a co zmienia że muszę szukac nowych itemków z danymi kolorami aby skille włożyć, mam szukac itemków droższych i dopiero zmieniac skille czy szukac w moich itemkach czyli w tych tańszych budget kolory a później dopiero kupić te droższe mocno? mój nick w poe konta to Dejworowsky, a postac to Dejworr, proszę o wypowiedź najlepije ludzi którzy grali szkielety bo to dla mnie bardzo wazne dlaczego akurat pozniej mam zmieniac troche skille a nie od razu nie moglbym ich meic, mam nadzieje ze zrozumielscie :)
#pathofexile
  • 21
@Dejwor: Rzuciłem okiem na oba buildy i generalnie dużych różnic w gemach nie ma.

Ten droższy używa też animate guardian i ma więcej aktywnych aur, no i masz tam aż 12 slotów na jewele w drzewku.

No i masz napisane "props to KediMG on Poe.Ninja for this one! - slightly altered version of his build" więc to nie jest tak że to jest endgame wersja tego samego buildu, to po prostu
@Elec: z tego co napisales mozna zrozumiec ze mam grac na budget skeletonach dopóki nie zdobede hajsu na najdrozszego powolutku? sa takie roznica ze np nie ma flame dasha w tymdrugim buildzie i tarcza to 2 zielone i czerwone a nie zielone niebieskie czerwone lub ggloves to nie 3r1b tylko 2/2
@Dejwor: nie wiem ile na nim grałeś i jaki content z nim robisz ale twoj build wyglada bardzo startowo. Zaleznie co chcesz osiagnac wybierz sobie dowolny build z poe.ninja, ktory wyglada wedlug ciebie na osiagalny. Ewentualnie mozesz popatrzec na SSF bo tam ludzie nie beda mogli kupic ot tak co im potrzeba i zrobic stat check.

Tu masz link z wylaczonymi "drogimi" unique:
https://poe.ninja/challenge/builds?class=Necromancer&item=Dead-Reckoning,!Aegis-Aurora,!Ashes-of-the-Stars,!Breathstealer,Fleshcrafter,!The-Surrender,!Elegant-Hubris&skill=!Detonate-Dead,!Absolution

Ja bym to po prostu rozwijał dalej
@Dejwor: w tym drugim używasz frostblink do poruszania się, tylko nie wiem czy to kwestia gustu czy typ jakoś wykorzystuje ten lodowy efekt który jest zostawiany na ziemi ¯\_(ツ)_/¯

W pierwszym masz: generosity+zealotry i do tego klątwę i flame dasha które mogłyby być gdziekolwiek.
Drugi wykorzystuje na aury całe 4 sloty: generosity+zealotry+precision+enlighten.
moja najwieksza fobia jest eraz jak mam zrobiony startowy build pod magi, a drozsze buildy pod magi od tego chlopa sa strasznie drogi, tzn jest przepasc a jeszcze jest drugi build od tego chlopa gdzie itemki po 30ex za sztuke chodza hah
@Dejwor: w tym docu jest pewnie sporo fajnego info ale teraz tam siedzi prawie 100 osob. A sa tam jakies trade linki, to dobrze nie wrozy xD

Ja bym popatrzyl na sprzet i po prostu zaczal ulepzac co sie da do czegos ludzkiego (lub kupil jesli masz za co, jesli nie to bym pomyslal czy moge cos na szybko ogarnac).

Imo lepiej grac niz liczyc exy, trade to taka pułapka, a
@Dejwor ale to tak działa. Musisz każdy item ulepszyć. Nie ma sensu zmieniać podstawy skoro Twój build nie jest wart 10ex nawet. W ten build można wiele exaltów wrzucić i wciąż będzie mało. Szukaj kolejnych ulepszeń, na które będzie Cię stać i tyle.
@smawek12: wiadomo staram sie szukac rzeczy i je sprzedwac po czym zmieniac build, chyba teraz bede sie wzorowal na poe ninja ale to nie wiem to tak mocno budzetowo podszedlem do tego vina ale chyba musze w 100% bidget version zrobic bo tam sa rzeczy typu +1 all minion gem czy all skill gem i ja tego raczej nie mam bo w #!$%@? drogie :D
dropnelem mape do maven (jest warta z 40c) ale nie wiem czy dam rade na nią bo czasami mapki t15 mi sprawiaja trudnosc jak jest jakis zloty mobek i mi dosc mocno walnie, wiec warto postarac sie zrobic maven czy sprzedac mapke? jeszcze mi zostal quest zeby scllectowac 5 bossów z mapek ile tam tier
@Dejwor to masz wzięte dobre pod expedition, więc powinno Ci się dość często na mapach pojawiać. Możesz też zablokować wszystkie inne mechaniki to miałbyś prawie co mape expedition